Okazuje się, że zbliża się kres przedłużających się oczekiwań na premierę kolejnego projektu Becka. Artysta podzielił się w końcu ostateczną datą premiery swojego kolejnego albumu, zatytułowanego Colors. Ukaże się on 13 października nakładem Capitolu. Jako potwierdzenie tej zapowiedzi, w sieci pojawił się również trzeci singiel promujący wydawnictwo, “Dear Life”, opatrzony dodatkowo tekstowym klipem.

Jak przyznał w jednym z wywiadów, “Sprawienie by wszystko składało się w jedno całość i razem dobrze grało, było nie lada wyzwaniem.” Potwierdził również, że materiał mógłby ukazać się nawet 2 lata temu. W czasie, kiedy projekt rozciągał się w czasie, fani otrzymywali kolejne znaki, że prace nie stanęły w martwym punkcie. Pierwszym z nich było zaskakująco hitowe i lekkie “Dreams”, opublikowane już ponad dwa lata temu. Niemal rok później światło dzienne ujrzał jeszcze bardziej cukierkowy singiel “Wow”. Jeszcze później małą niespodziankę otrzymali także właściciele FIFY 17, na której soundtracku znalazł się ekskluzywnie numer “Up All Night”. Publikacja “Dear Life” tylko potwierdziła, w jakim kierunku zmierza Beck. On sam określa materiał z Colors jako “ani retro, ani współczesny”.

Większość materiału na albumie została wyprodukowana przez duet Beck Hansen – Greg Kurstin, pomijając “Wow” stworzony we współpracy z Cole’m M.G.N oraz samodzielnie ukończony “Fix Me”.

1. Colors
2. Seventh Heaven
3. I’m So Free
4. Dear Life
5. No Distraction
6. Dreams (Color Mix)
7. Wow
8. Up All Night
9. Square One
10. Fix Me