Któż mógłby spodziewać się jakichkolwiek jeszcze rozszerzeń line-upu ze strony organizatorów Tauron Nowa Muzyka. Już dotychczasowa stawka robiła spore wrażenie, nie tylko przez swoją objętość, ale przede wszystkim jakość – w tym roku Katowice ugoszczą bowiem nadzwyczaj świeże i  ekscytujące projekty z Polski i całego świata. W najnowszym rzucie do listy dołączyło 6 kolejnych występów.

Na początek rodacy, a zatem trio Kroki (nasz wywiad z zespołem znajdziecie tu), które w ubiegłym roku zachwyciło polską publiczność debiutanckim EP Stairs, za który otrzymało dwie nominacje do Fryderyków. Oprócz tego usłyszmy również Soburę i Teieltego, czyli SOTEI, reprezentujących label U Know Me, Roberta Piernikowskiego z grupy SYNY – producenta z Poznania, zajmującego się też śpiewaniem i komponowaniem muzyki teatralnej oraz wspólny set, który zagrają Deas i AGIM, czyli doświadczeni DJ-e obracający się wokół techno.

Z zagranicy natomiast przybędą eksperymentująca z popowymi kreacjami Amerykanka, Charlyn Marie Marshall, występująca pod aliasem Cat Power, a także, również przybywająca zza oceanu, dance-punkowa formacja !!! (Chk Chk Chk), której najnowszy album, Shake the Shudder, ukaże się już 19 maja nakładem Warp Records.

Tegoroczna odsłona festiwalu będzie miała miejsce wyjątkowo miesiąc wcześniej, a dokładniej między 6 a 9 lipca. Dotychczas ogłoszeni artyści to m.in. The Cinematic Orchestra, Gold Panda, Romare oraz Mall Grab.