Father John Misty: Real Love Baby

Josh Tillman, kryjący się pod pseudonimem Father John Misty, ma opinię niezłego żartownisia. Niedawno opublikował w sieci demo dżingla, które ponoć zostało stworzone do reklamy Toyota Prius. Tak naprawdę jest bezczelną parodią indie folku, Bruce’a Springsteena i Ryana Adamsa. Wcześniej muzyk zaprezentował też serie rzekomo odrzuconych propozycji do reklamy Pandory.

Z ostatnich dokonań (już na serio) Tillman pojawił się na ścieżce dźwiękowej serialu House of Cards,  jest też współautorem  utworu “Hold Up” Beyonce, które znalazł się na jej najnowszym albumie Lemonade. Między muzycznymi kolaboracjami i beztroskim trollowaniem nie pozwala nam jednak zapomnieć, że potrafi pisać naprawdę dobre piosenki. W serwisie Soundcloud właśnie zaprezentował nowy utwór: Real Love Baby. Powód publikacji skwitował krótko: „dlaczego nie?”.

Piosenka łączy w sobie majestatyczność i sarkazm, odwołując się do klasyki soft rocka z wyrazistą linią gitary. To muzyczne terytoria znane z dotychczasowych dokonań Father John Misty. “Real Love Baby” to pierwsze nowe wydawnictwo od czasu I love you Honeybear, uznawanego przez wielu krytyków za jedną z najlepszych płyt 2015 roku.

W maju Father John Misty startuje z serią  koncertów w Europie, promujących ostatni album. Artysta niestety nie zawita do Polski, ale będzie go można zobaczyć w kilku europejskich stolicach m.in. Londynie, Paryżu i Berlinie.