Tauron Nowa Muzyka Katowice powoli zbliża się do zamknięcia line-upu

W tym roku Tauron Nowa Muzyka nieco przesuwa się w czasie względem swojej stałej sierpniowej daty – do Katowic wybieramy się już w drugi weekend lipca, co oznacza, że cały proces ujawniania line-upowych smaczków i systematyzowania potrzebnych informacji dobiegnie końca wcześniej niż zazwyczaj. Dzisiejszy rzut artystów to jedne z ostatnich łatek, którymi organizatorzy wypełniają program śląskiego święta muzyki elektronicznej.

Do wcześniej ogłoszonych Gang Gang Dance, Romare, Princess Nokii czy Clarka dołączyli Who Made Who, duńskie trio łączące najlepsze elementy muzyki gitarowej i tanecznej energii czy Forest Swords, niezwykle lubiany przez nas reprezentant Ninja Tune, lubujący się w materii gęstego trip-hopu i basowych fundamentów – już za tydzień czeka nas premiera jego kolejnego albumu, który, jak mówi sam artysta, jest “soniczną destylacją współczesnego niepewnego świata”. Brytyjskiej inwazji dopełnią Demdike Stare, słynący z mrocznej gamy dźwięków i niepokojących warstw wizualnych. Na zamknięcie krążące wokół popowo elektronicznych motywów produkcje Frederica Robinsona i nazwy z rodzimego podwórka, czyli Hatti Vatti i Taco Hemingway.

Na stronie TNM można ponadto sprawdzić dzienny podział koncertów, co mniej więcej pozwoli na przygotowanie się na prawdopodobne line-upowe konflikty. 2-dniowe karnety ciągle dostępne są w cenie 260 zł.