Kamasi Washington wyda EP Harmony of Difference

Dosłownie za moment miną dwa lata od czasu wydania The Epic, a większość miłośników muzyki, która nie miała wcześniej wiele do czynienia z jazzem, wciąż nie może się oderwać od absorbujących brzmień płynących z debiutanckiego krążka amerykańskiego saksofonisty. Kamasi Washington nie musi się martwić o odbiór swojej twórczości i śmiało, bez zbędnego napięcia, może kontynuować autorskie dzieło. Pierwszy LP wkrótce więc będzie mógł udać się na zasłużony odpoczynek, a naszą uwagę pochłonie nowy materiał zatytułowany Harmony of Difference.

EP pojawi się na sklepowych półkach latem (dokładna data wydania nie została podana), natomiast już dziś możemy nieco zaspokoić swój apetyt dzięki pierwszej ujawnionej kompozycji. “Truth” to długodystansowa, bo trwająca aż 14 minut, przejażdżka po najlepszych motywach towarzyszących muzycznej stylistyce Washingtona. Kojące klawisze fortepianu, wirtuozerskie gitary i obłędny chóralny wątek harmonijnie komponują się z popisowymi partiami saksofonu głównego bohatera, a całość domyka ofensywna perkusja niezłomnie nadająca bieg tej instrumentalnej machinie. Dzieło zostało dopełnione zjawiskowym materiałem filmowym w reżyserii A.G. Rojasa.

Warto zaznaczyć, że nadchodzące wydawnictwo zasili dorobek stajni Young Turks, co oznacza, że Kamasi Washington póki co żegna się z Brainfeeder, labelem Flying Lotusa.

Wisienką na torcie zaś jest informacja o ogłoszeniu kolejnego występu artysty w naszym kraju. Amerykanin pojawi się ze swoim zespołem na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Koncert odbędzie się 6 lipca w Soho Factory, a bilety można znaleźć m.in. na platformie eBilet.pl. Niezdecydowanych w sprawie pójścia na warszawską imprezę z chęcią odsyłamy do relacji z ubiegłorocznego występu muzyka we Wrocławiu.

https://www.youtube.com/watch?v=rtW1S5EbHgU