Yves Tumor wraca do Polski

Już 27 maja na scenie stołecznego klubu Hydrozagadka będziemy mieli okazje podziwiać występ Amerykanina – tym razem wspieranego instrumentalnie przez jego zespół. Yves Tumor wraca do naszego kraju po zeszłorocznym występie na katowickim festiwalu Nowa Muzyka.

Sean Bowie — obecnie rezydujący we włoskim Turynie — wraca w tym roku z zupełnie nowym wydawnictwem. Świeży materiał jednak sam siebie nie wypromuje, zatem trasa. Na szczęście żyjemy w czasach koncertowego “the new normal”, kiedy nie musimy się szczególnie obawiać pominięcia Polski w planach tego czy innego artysty. Zasada ta zadziałała i tym razem – 27 maja is the date, warszawska Hydrozagadka is the place. Nic, tylko cieszyć się z obecnego stanu rzeczy, który w dużej mierze zawdzięczamy wielu prężnie rozwijającym się rodzimym agencjom bookingowym.

Wracając do samego wydarzenia – miejmy nadzieję, że tym razem Yves doleci do nas wraz z całym ekwipunkiem [podczas TNMK 2019 jego bagaż utknął gdzieś pomiędzy Rosją a Polską – przyp. red.] i zapowiadanym zespołem, tak abyśmy mogli doświadczyć jego wielopłaszczyznowego performansu w stu procentach. Tumor na nowo definiuje chaos i hałas, z którego wydobywa harmonię, spajając wszystkie te elementy w jeden. Industrialny pop połączony z elementami dekonstrukcji perfekcyjnie wklei się w klimatyczną Hydrozagadkę. Podczas majowego występu usłyszymy spory wycinek jego najnowszego wydawnictwa „Heaven to a Tortured Mind”, które pojawi się na półkach sklepowych chwilę wcześniej, 3 kwietnia. Tymczasem sprawdzajcie klip do najnowszego singla „Gospel for a New Century” w reżyserii Isamaya Ffrencha.

Bilety na to wydarzenie złapiecie o tutaj.