Up To Date Festival wkracza w nową dekadę – pierwsze ogłoszenie tegorocznej edycji

W wydarzeniach kulturalnych nie dzieje się ostatnio najlepiej: z wiadomych powodów kolejne są odwoływane na prawo i lewo. Odwołane zostały już m.in. występy Octo Octa na Jasnej 1 (14.03), oraz pierwsze urodziny świeżo otwartego klubu 999 (13.03) na które zapraszaliśmy was w ramach naszego przeglądu klubowego.

Na końcu tego mrocznego tunelu jest jednak światłość. Mamy już pierwsze ogłoszenie artystów jedenastej edycji białostockiego festiwalu Up To Date. Na scenie Pozdro Techno (F.K.A. Technosoul) będziemy mieli okazję przekonać się o różnorodności techno jako gatunku. To za sprawą Lake Haze oraz Versalife, którzy jak bliźniacze błyskawice porażą nas acidowym electro w holendersko-portugalskim wydaniu w piątkową noc. Sobota będzie okazją do introspekcji: wystąpią Amandra, francuski producent deep techno, znany m.in. ze swoich plemiennych aranżacji i mistycznego wydźwięku oraz ASC, oniegdaj weteran brytyjskiej sceny drum’n’bass, a obecnie twórca głębokich elektronicznych brzmień, także dla przemysłu filmowego.

Na scenie Beats usłyszymy nie tylko rap i hip-hop (cieszą bookingi robiących ostatnio furorę Maty i Bedoesa), ale także nieszablonowy występ Pinch b2b Substance aka DJ Pete, którzy zaprezentują połączenie dwóch potężnych środowisk: bristolskiego dubstepu i berlińskiego techno.

Ci, którzy będą na tyle fortunni, żeby znaleźć miejsce do siedzenia, będą też mogli doświadczyć emocjonalnego katharsis w ramach Centralnego Salonu Ambientu. To dzięki rytualnym brzmieniom amerykańskiej kompozytorki Kali Malone, a także podróży poprzez post-minimalistyczne dźwiękowe pejzaże z Rafaelem Antonem Irisarrim.

Jedenasta edycja Up To Date Festival odbędzie się w Białymstoku w dniach 03.09.2020 – 06.09.2020… ale o tym już na pewno wiecie.

Pełną listę artystów oraz ogłoszenie prosto z ust Dtekka, aka głównego selekcjonera UTDF, aka Jędrzeja Dondziło znajdziecie poniżej:

• Amandra live / 5.09 / Pozdro Techno
• ASC / 5.09 / Pozdro Techno
• Bedoes / 4.09 / Beats stage by Burn Energy Drink
• Horse Meat Disco / 5.09 / Łomża Jasne Pełne stage
• Kali Malone live / 5.09 / Centralny Salon Ambientu
• Lake Haze live / 4.09 / Pozdro Techno
• MATA :-P / 5.09 / Beats stage by Burn Energy Drink
• Pinch b2b Substance aka DJ Pete / 5.09 / Beats stage by Burn Energy Drink
• Rafael Anton Irisarri live / 5.09 / Centralny Salon Ambientu
• Versalife live / 4.09 / Pozdro Techno

W ramach bonusu polecamy przyjrzeć się nowemu białostockiemu projektowi, za którym stoją osoby odpowiedzialne za Up To Date – klubowi FOMO.