The National wracają z nową płytą, publikują singiel

Po kilku teaserach i akcji plakatowej, znamy już szczegóły stojące za ostatnią aktywnością The National. Jak się okazało, były to zapowiedzi najnowszego albumu amerykańskiej grupy, zatytułowanego Sleep Well Beast. Krążek ukaże się 8 września nakładem 4AD i będzie siódmą pozycją w katalogu grupy, następującą po wydanym w 2013 Trouble Will Find Me. 

To, co sprezentował nam Matt Berninger i spółka to nie tylko suche informacje. Poza tytułem i datą premiery krążka, do sieci trafił również pierwszy, zapowiadany wcześniej singiel “The System Only Dreams in Total Darkness”. Jest to z pewnością gratka dla wszystkich dotychczasowych fanów formacji, bowiem swoją stylistyką wcale nie odbiega on za daleko od numerów znanych ze wspomnianego Trouble Will Find Me czy nawet mającego swoją premierę 10 lat temu krążka Boxer. Zaskoczyć mogą jednak zagrywki gitarowe, zdecydowanie bardziej wyraziste i zaostrzone, niż bywało do tej pory. Co do klimatu, rytmika buduje go dość żwawo, co sprawia, że nie jest on tak przytłaczający, choć śpiew Matta pozostaje jak zawsze pełen melancholii i żalu.

Sleep Well Beast:

1. Nobody Else Will Be There
2. Day I Die
3. Walk It Back
4. The System Only Dreams in Total Darkness
5. Born to Beg
6. Turtleneck
7. Empire Line
8. I’ll Still Destroy You
9. Guilty Party
10. Carin at the Liquor Store
11. Dark Side of the Gym
12. Sleep Well Beast

Grupa ogłosiła również trasę koncertową. Najbliższe występy odbędą się w Berlinie, 23 i 24 października w Tempodrom. My mimo wszystko liczymy, że The National pojawią się z nowym materiałem i w Polsce.