The Cure, Clairo i kolejne nowe nazwy w line-upie tegorocznego Open’era

O całkiem konkretny rzut nowych artystów postarali się organizatorzy Open’er Festival. Headlinerem tegorocznej edycji zostali The Cure, dla których będzie to jedyny, ekskluzywny występ tego lata w Europie. A to nie wszystko.

Legendarna brytyjska formacja wystąpi na Open’erze w festiwalową sobotę jako główna gwiazda tego dnia. O ile szanujemy i doceniamy dorobek załogi Roberta Smitha, tak pozostałe ogłoszenia wyglądają nie mniej ciekawie. The Cure odhaczeni, co dalej?

Dalej choćby autorka jednej ze zdecydowanie najciekawszych popowych płyt zeszłego roku, czyli Charli XCX. Wokalistka powróci do Gdyni po trzech latach z jeszcze lepszym materiałem niż ten, którym dysponowała poprzednio. Oprócz tego mamy Clairo, przypomnijmy – laureatkę kategorii Best New Act in the World na tegorocznych NME Awards. Na Open’era zawita także znana z Savages Jehnny Beth, tym razem w wydaniu solowym. Dzisiejsze ogłoszenia dopełnia stary, dobry znajomy, czyli Anderson .Paak. Ten koleżka chyba na dobre polubił przyjazdy do Polski, takie mamy wrażenie.

Line-up tegorocznej edycji po raz kolejny się powiększa, a do flagowej imprezy rodzimego sezonu koncertowego coraz bliżej. Open’er 2020 odbędzie się pomiędzy 1 a 4 lipca w Gdyni, a bilety jednodniowe, weekendowe i karnety – póki co w cenie 619 zł, wersja z polem o stówkę droższa – znajdziecie w oficjalnym festiwalowym sklepie.