Tauron Nowa Muzyka 2018 z pierwszymi artystami

Pierwszy rzut artystów przyszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka już za nami. Tradycyjnie obok starych wyjadaczy sceny elektronicznej i legendarnych DJ-ów zobaczymy i usłyszymy całą masę najgorętszych ostatnimi czasy artystów. 6 grudnia to idealny termin, bo mikołajkowy prezent zapewne ucieszy nie jednego fana, jednak do rzeczy. Pierwszymi artystami katowickiej imprezy zostali:

Mura Masa, Nightmares On Wax, Soil & „Pimp” Sessions, Jordan Rakei, DJ Stingray, Photay, Varg, Red Axes, Errorsmith, Alex Niggemann, Jazz Band Młynarski & Masecki, Halal & Relaxer oraz 47soul.

Wydaje się, że najciekawszym elementem pierwszego rzutu jest Nightmares On Wax, czyli kultowa postać wytwórni Warp oraz jeden z prekursorów downtempo. Od jego debiutu w 1989 roku minęło już sporo czasu, jednak George Evelyn nadal wyznacza trendy w swoim gatunku. Zbliżający się występ w Poslce będzie świetną okazją, by zaprezentować utwory z nowego, ósmego już longplaya, który ukazać się ma właśnie w 2018.

Drugą ksywą, która od razu przykuwa oko jest oczywiście Mura Masa – brytyjski producent, czerpiący garściami inspiracje z dalekiego wschodu, jak i z trapu, grime’u czy jungle, zdążył już podbić serca fanów na całym świecie. Jego utwór “Lovesick”, w którym gościnnie udzielał się A$AP Rocky, przez długi czas rządził listami przebojów. Latem ukazał się jego debiutancki album Mura Masa, który na dobre zadomowił Alexa Crossana na brytyjskiej scenie elektronicznej.

Nie zabrakło również egzotycznych ogłoszeń – 47soul to grupa palestyńskich uchodźców, ulicznych muzyków, którzy tradycyjną arabską muzykę łączą z beatami. Bliski wschód ma (jak na razie) jeszcze jednego przedstawiciela w przyszłorocznym line-upie – Red Axes grają psychodeliczny acid house rodem z Izraela. Ciekawym kierunkiem wydaje się także Japonia, z której przybędą do nas jazzmani z Sol & „Pimp” Sessions. Jordan Rakei – soulowy wokalista z Nowej Zelandii wystąpi w Katowicach z live bandem.

Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o fanach techno. Z Detroit przyjedzie DJ Stingray, który słynie z setów granych na płytach winylowych. Na festiwalu wystąpi także Errorsmith, który zaprezentuje materiał z nowego albumu, wydanego po 13 latach przerwy. Jeżeli dodamy do tego kolejnego niemieckiego didżeja, Alexa Niggemanna, czy eksperymentatorów z Halal & Relaxer, otrzymamy całkiem ciekawy zarys przyszłorocznego line-upu.

Trzynasta już edycja festiwalu Nowa Muzyka odbędzie się ponownie w sercu Śląska – na terenach byłej KWK Katowice. Ta niebanalna i wspaniale wpisująca się w klimat festiwalu lokalizacja tym razem ugości nas pomiędzy 28 czerwca a 1 lipca. Dzisiaj startuje sprzedaż karnetów 2-dniowych, z których zakupem (z racji wzrastającej ceny) nie warto zwlekać. Do 1 lutego można je nabywać za pośrednictwem goingapp.pl i ticketpro.pl w promocyjnej cenie 199 zł lub 249 zł wraz z miejscem na polu namiotowym.