Soundrive Fest otwiera nową scenę

Gdańskiemu festiwalowi udało się już zainteresować sobą sporą rzeszę ludzi, szczególnie przez dotychczasowe ogłoszenia. Tymczasem organizatorzy nie przestają nas zaskakiwać. Postanowili oni bowiem otworzyć kolejną przestrzeń koncertową w ramach tegorocznej edycji eventu. Będzie nią tzw. Songwriters Stage, poświęcona oczywiście autonomicznym twórcom z nurtu ‘singer – songwriter’. Mamy zatem kolejny dowód na to, że popularność pojedynczych scenicznych osobowości spotyka się z odzewem.

Na deskach nowej sceny zawitają nie tylko polscy, ale również zagraniczni wykonawcy. Wśród przedstawicieli rodzimego rynku muzycznego znalazł się łódzki twórca z nurtu alternatywno – akustycznego, Daniel Spaleniak, emocjonalna i wrażliwa w swojej twórczości Rosalie Chatwin oraz folkowa formacja, Henry David’s Gun. Z zagranicy zaproszono natomiast amerykańskie objawienie młodej sceny lo – fi, Moriah Woods, pochodzącego z Australii, czerpiącego z bluesowych i soulowych korzeni Phillipa Brackena Teddiego Jr. – holenderskiego wyznawcę mieszanki amerykańskiego country i grunge’u.

Do tej pory organizatorzy Soundrive Fest ogłosili m.in. takich artystów jak: Hinds, Honne, Petite Noir, Formation czy Júníus Meyvant. Festiwal odbędzie się w dniach 1 – 3 września w gdańskim klubie B90, znajdującym się na terenie dawnej stoczni.