Rihanna uhonorowana NAACP President’s Award

Zawsze cieszą nas informacje o docenieniu konkretnych osób z branży muzycznej poza jej ramami. Tym razem ciekawe newsy napłynęły zza Oceanu. Rihanna została bowiem wyróżniona przez National Association for the Advancement of Colored People prestiżową President’s Award. Wokalistka zaprezentowana została jako ikona muzyki, mody i filantropii.

From her business achievements through Fenty to her tremendous record as an activist and philanthropist, Rihanna epitomizes the type of character, grace, and devotion to justice that we seek to highlight in our President’s Award.” – to z kolei słowa prezydenta NAACP, Derricka Johnsona.

National Association for the Advancement of Colored People jest jedną z najstarszych i zarazem najważniejszych amerykańskich organizacji zajmujących się kwestią walki z segregacją rasową. Od 1909 roku podejmuje starania w kwestii zrównania praw edukacyjnych, ekonomicznych, politycznych i społecznych między czarną a białą ludnością. President’s Award to z kolei nagroda przyznawana przez NAACP od 1987 roku za szczególne zasługi społeczne. Rihanna to piąta osoba ze świata muzyki uhonorowana tym wyróżnieniem. Dołącza więc tym samym do Elli Fitzgerald, Lauryn Hill, Johna Legenda i ubiegłorocznego triumfatora, Jaya-Z.

Swoją drogą, mogłaby Robyn dorzucić do statuetki jakiś dodatkowy element działalności w tym roku. Na przykład album. Albo chociaż singiel, albo dwa. Czekamy przecież mocno, co nie? I jestem pewien, że nie tylko my. Podobnie jak na koncert gdzieś w pobliżu, bo od ostatniego już trochę minęło.