Radiohead pierwszym headlinerem Open’era 2017

Stęskniliśmy się trochę za okresem ogłoszeniowym największych polskich festiwali. Wyczekiwaniu na kolejne lineupowe nazwy zawsze towarzyszą skrajne emocje; głosy zachwytów nad trafionymi zaproszeniami zmieszane ze standardowymi hejtami tych, którzy programy ułożyliby zupełnie inaczej. Co naturalne, w Polsce największe kontrowersje budzi zawsze najdroższy i największy Open’er. Tym razem pierwsze uderzenie nadwiślańskiego giganta przynosi oczekiwany od wielu lat, jeśli nie od samego początku istnienia tego festiwalu występ grupy Radiohead.

Trzeba przyznać, że Brytyjczycy to obecnie jedna z najgorętszych nazw na koncertowym rynku. Po dobrze przyjętym, tegorocznym powrocie z A Moon Shaped Pool Thom Yorke i spółka ponownie zaczęli pojawiać się na szczytach plakatów największych światowych imprez, chociaż ilość zagranych w tym sezonie koncertów wciąż stawia ich w gronie bookingów mocno elitarnych. Ściągnięcie ich na Open’era było więc poniekąd niepisanym obowiązkiem organizatorów, którzy, słusznie zresztą, stawiają się w gronie najlepszych festiwali muzycznych Europy. Również dzisiaj, ale kilka godzin wcześniej Radiohead zostali ogłoszeni jako headlinerzy przyszłorocznego Glastonbury.

Radiohead zagrają w Gdyni w środę, 28 czerwca, podczas pierwszego wieczora Open’era 2017. Jak zapewnia sam Mikołaj Ziółkowski artyści dostaną pełny, 2,5 godzinny slot, aby w pełni móc zaprezentować swój materiał. Do połowy grudnia w sprzedaży powinny utrzymać się karnety z puli Early Birds, które w opcji bez pola namiotowego kosztują 469 PLN.