Princess Nokia zapowiada nie jeden, a dwa nowe albumy

Wielu się domyślało, inni gdybali, pozostali czekali na oficjalne potwierdzenie. Jeszcze w 2019 Princess Nokia wydała dwa single, które pozwalały domyślać się, że jej nowy longplay zbliża się wielkimi krokami.

Trzeba przyznać, że Destiny Frasqueri trzymała nas w niepewności bardzo długo. Aż do wczoraj, kiedy to pojawiły się dwa kolejne single: „Green Eggs & Ham” oraz „Practice“. Jak czytamy w lakonicznym oświadczeniu na profilach społecznościowych artystki, utwory te zapowiadają nie jedno, a DWA nowe krążki, które do sieci trafią już 26 lutego.

Jak możecie usłyszeć, single prezentują zupełnie inne podejście i “nie kleją się” stylistycznie. Czy właśnie tak będą wyglądać oba albumy? Będą reprezentować dwie strony mocy? A może mają uzupełniać się nawzajem, utrzymując spójność oraz harmonię niczym Jin-Jang?

Tytuły (Everything is Beutiful oraz Everything Sucks, okładki wyżej) i notka prasowa także wydają się sugerować bipolarny charakter wydawnictw. Jak przyznaje sama Princess Nokia, pierwszy z albumów — nagrany w ciągu dwóch lat w NY, LA oraz Puerto Rico — reprezentuje jej delikatną i kobiecą stronę. Drugi natomiast przedstawiać będzie bezwzględną, surową i zuchwałą twarz jej twórczości. Wygląda na to, że w tej dziedzinie Nokia była bardziej płodna, bo album ten jest efektem wspólnych nowojorskich sesji nagraniowych z Chrisem Larem, które… rozpoczęły i zakończyły się na przestrzeni jednego tygodnia. Przypominamy, efekt finalny poznamy już jutro!