Prince składa hołd ludziom z Baltimore

Fani Prince’a oswoili się już pewnie z jego zaangażowaniem politycznym. Muzyk nigdy nie bał się wypowiadać na palące, nierzadko kontrowersyjne tematy. Tym razem poruszył głośną kwestię zamieszek z Baltimore w USA. 

Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o sytuacji miedzy policją a mieszkańcami miasta Baltimore, oprócz lektury kilku większych artykułów powinien pokusić się o odsłuch nowego utworu Prince’a. Artysta, z pochodzenia Amerykanin, postanowił zamanifestować swoje podejście do tych wydarzeń, ale przede wszystkim do ich ofiar, kim by nie były.

Chociaż w podpisie pod utworem, na portalu Soundcloud, zastrzeżono niezależność ideologiczną ludzi zaangażowanych w ten projekt, to mimo wszystko pewne kręgi mogą wyczuć w ich pracy stronniczość. W tym momencie pojawia się pytanie: czy muzyka powinna mieszać się w politykę? Może przykład Baltimore wyrobi w nas konkretną opinię.

Dodajmy, że Prince wystąpi dziś właśnie w rzeczonym mieście, na festiwalu Rally 4 Peace. Wydarzenie będzie dostępne w streamingu przez serwis Tidal.

https://soundcloud.com/prince3eg/baltimore