outlines

Polecamy: outlines Showcase 1 i spotkanie w Barbarze

Jeśli śledzicie regularnie nasze teksty, to z labelem outlines zetknęliście się już przynajmniej kilkukrotnie. Działalność Pawła “Paide” Dunajko doczekała się ładnej klamry pierwszego etapu działalności – w ten piątek we Wrocławiu odbędzie się pierwszy showcase pod tą banderą.

Szykuje się soczysty dzień z footworkiem w stolicy Dolnego Śląska. 31 maja na zaproszenie labelu outlines wpadnie tam japońska ikona tej sceny, DJ Fulltono (odpowiedzialny za pierwszą odsłonę outlinesowej serii groove). Zacznie się mniej tanecznie, bardziej insightowo – w Barbarze odbędzie się podwójne spotkanie: ze wspomnianym już gościem, a także fotografem Bartoszem Hołoszkiewiczem, śledzącym i dokumentującym footworkowe działania w Kraju Wschodzącego Słońca. Fotografie Bartosza doczekały się publikacji w kilku uznanych magazynach jak Huck Magazine czy japońskim wydaniu WIRED. Teraz sporą ich selekcję będziecie mogli zobaczyć właśnie w Barbarze.

fot. Bartosz Hołoszkiewicz

Po spotkaniu nie warto uciekać do domów, a raczej kierować się pod nasyp przy ul. Bogusławskiego. Tamtejsze Czuła jest noc/Uczulenie będą domem pierwszego, historycznego showcase’u outlines. Z czym to się je? Wytwórnia outlines powstała w 2016 roku we Wrocławiu. Dotychczas wydała takich artystów jak: DJ Fulltono, CRZKNY, Skip Club Orchestra (seria japońska), Aylu z Argentyny i AGF (seria kobieca) oraz Fischerle, Hubert Zemler i loopdrive (seria poświęcona dub techno). Raptem parę dni temu premierę miała kompilacja „grids”, w której trackliście widnieją Sauceman, Avtomat, dj girl, Ostrowski, Automatisme i CRZKNY z najdłuższym utworem footworkowym, jaki kiedykolwiek powstał. Z naszej strony – zerknijcie choćby do polskiego podsumowania 2018, gdzie pojawiły się dwa wydawnictwa związane z Paide i jego działalnością. outlines powinien też zainteresować wszystkich muzycznych kolekcjonerów, bo pięknie wydane kasety to ich specjalność. Co na samej imprezie? Oprócz DJ-a Fulltono zagra sam głównodowodzący labelu, jak i inny uznany zawodnik z Polski – Fischerle.

W pigułce:

outlines showcase: DJ Fulltono [JP], Fischerle [PL], Paide [PL]
31 maja, godz. 23:00
Czuła jest noc / Uczulenie, Kolejowa 8, Wrocław
Bilety: 20 zł na bramce
Szczegółów szukajcie w wydarzeniu na FB.

+
Zoom na footwork: Chicago, Osaka, Wrocław – spotkanie z Bartoszem Hołoszkiewiczem i DJ-em Fulltono
31 maja, godz. 19:00
BARBARA / Świdnicka 8B, Wrocław
Wstęp wolny
Tutaj podobnie – szczegóły na FB.

Piękna grafika plakatowa by Iwona Jarosz.