Not on the list #10: klubowy przegląd marca

W Not on the list co miesiąc przeglądamy rozkłady jazdy najważniejszych polskich klubów i wyciągamy z nich to, co najbardziej przykuwa naszą uwagę.


7.03 – Pogłos, Warszawa | Syntetyk

11.03 – Uczulenie, Wrocław | Outlines presents Aylu

Label zasłużony serią świetnych kasetowych rilisów ma dla nas małą podróż w czasie. Na najbliższej imprezie cofniemy się do indeksu 4 serii groove, za którą odpowiadała argentyńska producentka i propagatorka footworku, Aylu.

13.03 – Przychodnia Skłot, Warszawa | Halopopierdol

Jeśli kogoś martwi, że 13 marca wypada w tym roku w piątek to mam dla niego dobrą wiadomość: nie szkodzi. Nie szkodzi bo młody warszawski kolektyw Halopopierdol organizuje świetnie zapowiadające się wydarzenie w Przychodni Skłot. Chociaż gwoździem programu będzie występ Huragana z ekipy Syntetyka to warto przyjść posłuchać przede wszystkim reszty graczy – darnoka, PSP czy farmaisona.

13.03 – 999, Warszawa | 1 Urodziny 999: Inhalt der Nacht, Echoes of October, Peryl, Tham

Dziewiątki mają za sobą rok wyboistej drogi, ale chyba już na dobre zadomowiły się w imprezowym krajobrazie stolicy. W ramach pierwszych urodzin to oni mają dla nas prezent w postaci powyższego składu. Odwdzięczmy się dobrą frekwencją. No i wiadomo – sto lat!

13.03 – Ciało, Wrocław | The Empire Line live

Niech was nie zwiodą w miarę pogodne oblicza ziomków z poniższego zdjęcia. Ich live już wcześniej zatrząsł polskim gruntem i nie inaczej będzie na Dolnym Śląsku. Charyzma, agresja, energia i hałas.

The Empire Line

13.03 – Tunel, Wrocław | regime x Oramics w/ Photonz

Our faves na przecięciu, czyli regime i Oramics robią follow-up do zeszłorocznej wizyty Violet. Druga połowa Radio Quantica znowu zabierze nas do queerowego podziemia Lizbony.

13.03 – Szpitalna 1, Kraków & 14.03 – Jasna 1, Warszawa | Octo Octa

Octo Octa, przedstawicielka nowojorskiej sceny elektronicznej, w 2013 roku zaczęła swoją przygodę z muzyką od zabawy konwencją IDM, od tego czasu grawitując bardziej w stronę eklektycznego house’u. Kto wie czym nas uraczy tym razem?

14.03 – Projekt LAB, Poznań | Duszne Granie pres. Kornél Kovács

Kornél to taki gość, na którego można stawiać w ciemno. Nie odkryjecie z nim nowych elektronicznych gruntów, ale sprawnie zmiksowaną house’ową przelotkę macie gwarantowaną.

20.03 – Paloma nad Wisłą, Warszawa | PROGREFONIK gra w Palomie

Złota trójka z Progrefonika poczuła wiosnę i wraca do miejsca, za którego semi-plenerową odsłoną potwornie już tęsknimy. Na razie zapraszamy do środka na skondensowany wyciąg z młodych i chłonnych umysłów.

20.03 – P23, Katowice | Boiler Room Katowice: HARD DANCE w/ Varg2™, Ida Engelhardt, Indecorum, Penera, Bios

Jak określają to sami organizatorzy – a worldwide hardcore rodeo. Hardcore’owa odnoga Boiler Roomu gości u nas po raz pierwszy i ściąga do Katowic naprawdę kuszący roster. Mury Fabryki Porcelany zostaną wystawione na poważną próbę.

Ida Engelhardt

20.03 – Jasna 1, Warszawa – Shadows w/ Peter Van Hoesen

Peter van Hoesen w Polsce pojawi się nie po raz pierwszy. Hoesen ma dość unikatowe podejście do techno, w którym obok tańca i rytmu liczy się też wyjątkowa atmosfera duchowej wspólnoty – dla niektórych z nas będzie to powrót do korzeni.

20.03 – Pogłos, Warszawa | Oramics

Inauguracja nowego cyklu spod szyldu Oramics w znanym i lubianym domku. Feel good vibes included.

20.03 – 999, Warszawa | Charity Rave – 30 lat polskiej sceny techno

Wspierać spoko inicjatywy zawsze warto. Spora grupa zajawkowiczów skupionych wokół polskiego techno skrzyknęła się, by zebrać to wszystko do kupy w postaci książki. Jej wydanie zależy w dużej mierze od nas, więc wpadajcie na imprezę dorzucić swoją cegiełkę, a jeśli nie możecie, to dodajcie parę groszy w tym miejscu.

20.03 – Pandemonium, Poznań | VAPE 0N ME #I

O poznańskim wydarzeniu Vape on Me na ten moment niewiele jeszcze można powiedzieć poza tym, że zapowiada się intrygująco i zagra tam mocna reprezentacja warszawskiej undergleby. Jedno jest wiadome – na pewno będzie ekscentrycznie.

DJ Assault

21.03 – Ziemia, Gdańsk | Let’s Is More | DJ Assault, Rhythm Baboon, Tomek Hoax, DJ Dett

Pierwsza z dwóch electro propozycji z Detroit to legenda ulicznego brzmienia spod znaku booty bass. Zatrzęsie wami przy wsparciu polskich zawodników, w tym juke’owego rycerza z Trójmiasta.

21.03 – Projekt LAB, Poznań | Technokracja x LAB: DJ Stingray

Król dynamicznych i zabójczo precyzyjnych electro setów rodem z Detroit wraca do Polski po paru miesiącach. A my ciągle z rozrzewnieniem wspominamy jego czas na scenie Red Bulla TNMK w 2018…

27.03 – SiXa, Katowice | MESTIÇO w/ Lockhart

Warszawskie crew przyjedzie do Katowic pomieszać gatunki, poszperać w brzmieniach innych kontynentów i pokazać, że muzyka klubowa ma wiele ukrytych oblicz. W roli headlinera rosnąca gwiazda wyrazistej części sceny UK – Lockhart.

27.03 – Chmury, Warszawa | Internet Explorers pres. Lobsta B )

Składzik Internet Explorers zaczyna sezon wiosenny wizytą w Chmurach. Chcecie być up to date, to obecność wskazana.

28.03 – Prozak 2.0, Kraków | Mall Grab

Jordon Alexander i jego sety to taki mixed bag – nigdy nie wiesz co akurat wpadnie. Mimo wszystko warto dać mu szansę, bo jak się wstrzeli, to już na naprawdę wysoki poziom. Ostatnie produkcje też zwiastują co najmniej niezłą formę.