Not on the list #9: klubowy przegląd lutego

W Not on the list co miesiąc przeglądamy rozkłady jazdy najważniejszych polskich klubów i wyciągamy z nich to, co najbardziej przykuwa naszą uwagę.


7.02 – Pogłos, Warszawa, 8.02 – Alchemia, Kraków | Unsound × Nyege Nyege

Nyege Nyege w 2020 to już żadna enigma, ale w tej talii wciąż jest wiele kart do odkrycia. Regularnie dba o to Unsound, edukując nas ze współczesnej muzyki afrykańskiej, przepięknie powykręcanej i eksperymentalnej. Z powtarzających się elementów obu imprez najbardziej intryguje Duma, projekt czerpiący z dorobku ekstremalnej muzyki gitarowej i ubierający to w hałaśliwe, elektroniczne opakowanie. Punkt obowiązkowy lutego!

7.02 – Ziemia, Gdańsk | II Urodziny Ziemi: Vladimir Dubyshkin

Trójmiasto niestety w sezonie jesienno-zimowym nie rozpieszcza pod kątem klubowym, dlatego każdy przejaw życia sceny wywołuje niemały entuzjazm. Za te często odpowiada Ziemia i nie inaczej jest tym razem. (Trwające już od ładnych paru dni) obchody drugich urodzin tej miejscówki wkraczają w fazę kulminacyjną, którą uświetni wizyta wspomnianego wyżej jegomościa z techno-Rosji, a także paru znajomych twarzy z naszego podwórka.

Schacke

14.02 – Jasna 1, Warszawa | Schacke x Move Mózg

Jeszcze rok temu, kiedy pisaliśmy o miksie Schacke dla Instruments of Discipline, mało kto słyszał o duńskim producencie. Rok później ma już na koncie występy w najważniejszych klubach na świecie, podcast nagrany dla Resident Advisor, a jego utwór „Kisloty People” stał się elektronicznym hitem lata i znalazł się na liście najlepszych utworów zeszłego roku w zestawieniu tego samego portalu.

Martin Schacke wystąpi 14 lutego na zaproszenie kolektywu Move Mózg na Jasnej 1. I chociaż nie jest to jego pierwsza wizyta w Polsce, to pierwsza w Warszawie już jak najbardziej. Nie możemy się doczekać.

14-17.02 – 999, Warszawa | 50 godzin – maraton miłości

Zarządcy 999 konsekwentnie brną w formułę ponad 40-godzinnego maratonu, nie zważając nawet na uciążliwe kontakty z funkcjonariuszami – chwała im za to. Tym razem im dziecko urosło do godzin 50 (sic!), przyciągnęło parę naprawdę dużych nazwisk i wkleiło się w walentynkowy okres. W ramach ciekawostki – lokalizację wydarzenia poznacie… dzwoniąc na specjalnie przygotowaną infolinię – how cool is that? Miłość bliźnim okażecie przy setach:

14.02 – Ciało, Wrocław | SPFDJ

Rozpędzona wielbicielka hardcore techno nie tak dawno straszyła Warszawę w ramach halloweenowej imprezy w M25, a tu już wraca do Polski, tym razem pokonując mniejszy dystans – Berlin –> Breslau. Będzie intensywnie, duszno i bezkompromisowo, z czym przestrzeń Ciała całkiem dobrze fituje.

15.02 – Jasna 1, Warszawa | Teki Latex, Rusałka, Rhythm Baboon + SYNTETYK w/ Job Sifre

W zestawieniu “Jasna 1 presents” szczególnie mocno świeci powyższa promocja 2 za cenę 1. Król (blendów) będzie tej nocy jeden: stolicę odwiedzi stały bywalec wydarzeń związanych z Unsoundem i twarz nowej francuskiej sceny, Teki Latex. Do tego Rhythm Baboon świeżo po wydaniu nowego materiału, Rusałka i syntetykowy skład z gościem specjalnym z Amsterdamu – w tej roli Job Sifre. STEAL ALERT

15.02 – Dream Adoption Society/Teatr Powszechny, Warszawa | Love Club

Love Club to projekt zdecydowanie wychodzący poza ramy “imprezy”, bo w miksie są też sztuki wizualne, wystawa zdjęć z open callu Tylko się nie zakochaj, koncert Diamond Terrifier (jeśli nie kojarzycie tego projektu, to możecie np. ZS). Tym niemniej – na pewno możecie tam potańczyć, a to zadba kolektyw MESTIÇO.

15.02 – Projekt LAB, Poznań | Verzerrung: Phase Fatale 5h dj set

Kolejna impreza opatrzona tagami #mrok #industrial #berlińskietechno, fakt, ale tu przynajmniej nie można mówić o popłuczynach. Phase Fatale to sprawdzony w bojach kozak, który w LABie poświęci nam aż 5 godzin umaczanej w kwasie selekcji.

15.02 – Szpitalna 1, Kraków | Dtekk, Eltron, DiscoMule, Daniel Drumz

W Krakowie też przechodzimy okres delikatnej posuchy i w takich warunkach trzeba skorzystać z opcji pewnej, niezawodnej. Ten zestawik wyżej to właśnie jedna z nich.

21.02 – Tunel, Wrocław | Ghettoteka: Rhythm Baboon, Baby Meelo, PLAL

Breslau finest i mocny zawodnik z Trójmiasta przenoszą na chwilę Ghettotekę na dolnośląski grunt. Będzie basuwa, będą wycieczki w inne części globu, będzie ghetto.

Jensen Interceptor

21.02 – Jasna 1, Warszawa | We Are Radar: Jensen Interceptor

Wizyta australijskiego producenta na zaproszenie krakowskiego kolektywu We Are Radar w Warszawie to nie lada gratka dla fanów electro. Zapnijcie pasy, bo 21 lutego Jensen Interceptor zabierze nas na muzyczną przejażdżkę bez trzymanki.

21.02 – Uczulenie, Wrocław | GRIT #1

Skoro wcześniej mieliśmy tych zaprawionych w bojach, to musiało się też znaleźć miejsce dla pilnych studentów tej gry. Przegląd wrocławskich wojsk kontynuują m.in. Glassz, rabano picante czy DJ Świnią.

22.02 – Jasna 1, Warszawa | regime x Raban pres. Pangaea

regime’owa ekipa coraz śmielej wychodzi poza Wrocław, tym razem atakując chyba najważniejszy obecnie warszawski (polski?) klub. Tym razem we współpracy z Rabanem ściągnęli prawdziwą bombę z samego serca Hessle Audio – Pangaea zaprezentuje nam swoją basową selekcję, głównie spod znaku brytyjskich tropów. W roli skrzydłowych PLAL, Young Majli, Madikoptah i Phatrax.

22.02 – Transformator, Wrocław | WE LECIM w/ Jensen Interceptor

Powtórka z wcześniejszego, z jedną drobną korektą: w miejsce We Are Radar wstawcie ekipę WE LECIM.

22.02 – 999, Warszawa | Antigone b2b Shlømo

Dwóch czołowych francuskich producentów techno w formule b2b w 999 gwarantuje przednią zabawę. Kto był na Up to Date w 2018 roku i pamięta ich premierowy występ w formule live jako LUXOR wie, że na tych dwóch panów można liczyć. Kto nie miał okazji ich wtedy usłyszeć teraz będzie mieć szansę żeby to nadrobić – a jest co nadrabiać.

28.02 – Jasna 1, Warszawa | VTSS & Przyjaciele: BODY SUSHI (Randomer b2b VTSS)

Koniec miesiąca na Jasnej będzie hucznie obchodzony – nasza rodzima gwiazda techno i zarazem rezydentka warszawskiego klubu, VTSS, zagra w formule b2b z brytyjskim producentem Randomerem jako Body Sushi. Warto się wybrać tym bardziej, że ich wspólne występy nie są częstym zjawiskiem.