Celestial Trax

Not on the list #5: klubowy przegląd maja

9 maja – Pogłos, Warszawa – Operant + Coal

Chociaż nie mogę wam za wiele powiedzieć o Operancie, bo dowiedziałem się o ich istnieniu kiedy zobaczyłem ogłoszenie ich występu w warszawskim Pogłosie, to sprawa ma się inaczej w przypadku labelu, który reprezentują – Instruments of Discipline. Wnioskując na podstawie tego i opisu wydarzenia (sic!) nie mam wątpliwości, że będzie to jedno z najciekawszych muzycznych wydarzeń maja.

10 maja – Szpitalna 1, Kraków – DEBONAiR

Kolejny owoc mariażu Szpitalnej z Unsoundem to ponowna wizyta dobrze znanej z NTS-u DEBONAiR. Imprezowy pewniak spod znaku house’owo-EBM-owej selekcji.

10 maja – Uczulenie, Wrocław – regime pres. Tamten / FOPA release party

Widzieliście jaką piękną kasetę przygotował regime w ramach swojego dziewiątego rilisu? Jeśli nie, to koniecznie ogarnijcie, a najlepiej wpadajcie po nią na związaną z tym imprezę w Uczuleniu. Comfy vibes only.

10 maja – 999, Warszawa – The Empire Line live

The Empire Line, czyli boysband sceny techno, powracają do Warszawy ze swoim intensywnym live actem. Po występie na Revive w marcu, przyszedł czas na debiut klubowy w trzech dziewiątkach.

10 maja – Transformator, Wrocław – Zajezdnia pres. LSDXOXO

Chociaż wizyta we Wrocławiu nie będzie debiutem LSDXOXO w Polsce, to pierwszym jego występem nad Wisłą po niedawnym debiucie na paryskim Boiler Roomie już tak. Set nowojorskiego producenta i DJ-a to wydarzenie warte uwagi wszystkich miłośników nietypowych, a przy tym szalenie tanecznych brzmień.

10 maja – Ciało, Wrocław – Silberberg before: Shifted

Ekipa wrocławskiego Ciała nie przestaje rozpieszczać fanów niepokojącego techno. Tym razem jako zapowiedź muzycznej uczty, która będzie miała miejsce już pod koniec przyszłego miesiąca, zapraszają do Wrocławia jedną z najbardziej zasłużonych postaci techno ostatnich lat.

10/11 maja – Ulica Elektryków, Gdańsk – Otwarcie Elektryków (piątek) + Carista (sobota)

Powoli zawijamy manatki z piwnic i innych mrocznych przybytków, czas wyjść w plener. Nie inaczej w Gdańsku, gdzie szykuje się kolejny konkretny sezon z Ulicą Elektryków. Już w weekend otwarcia pierwszy przefajny booking. Królować będzie Holandia i radosne disco/house’owe/hip-hopowe picki Caristy.

11 maja – Jasna 1, Warszawa – Radio Tel Aviv w/ Kadosh

Ostatnie Radio Tel Aviv przed startem sezonu plenerowego odwiedzi twarz dobrze znana stałym bywalcom Jasnej 1. Kadosh pojawił się tam już w ramach grudniowego Glutaminianu Wschodu, a my towarzyszyliśmy mu na barowej. Nie inaczej będzie tym razem.

LSDXOXO

17 maja – Pawilon, Poznań – Gaik: Konstantin Bessonov, Celestial Trax, aheloy!

Lutowa premiera albumu Serpent Power ujawniła przed nami bardziej organiczną i ambientową twarz Joniego Judéna. Ta będzie w pełnej mocy w trakcie poznańskiego live’a, a gdyby tego było mało, to potowarzyszy mu Konstantin Bessonov, multidyscyplinarny artysta dźwiękowo-wizualny z Hamburga, a do tego lokalny klasyk – aheloy!.

17 maja – Chmury, Warszawa – Syntetyk w/ Myn

Syntetyczne imprezy pewnie za moment znowu wskoczą na pokład nadwiślańskiej BarKi, więc to prawdopodobnie ostatnia okazja do złapania ich na lądzie. Rozpędzony kolektyw tym razem zaprosił Myna, szefa Public System Recordings.

17 maja – Ciało, Wrocław – Kuszenie #3: SNTS

SNTS chyba już nie trzeba ani polecać ani przedstawiać nikomu w Polsce. Niemiecki sith lord techno powraca nad Wisłę po ostatnim występie na Revive.

18 maja – Pogłos, Warszawa – Mestiço: Celestial Trax

Wspominany wyżej Celestial Trax odwiedzi także Warszawę, tutaj jednak w innej formule – DJ setu. Nie mamy pojęcia w którym wydaniu wypadnie lepiej, ale najlepiej będzie sprawdzić to na własnej skórze w Pogłosie.

18 maja – Szczecin, Tanz Bar – Konstantin

Kiedy dowiedziałem się o tym, że szef Giegling zagra w Szczecinie, byłem niemal tak samo zaskoczony jak wtedy kiedy dowiedziałem się, że Jan Himilsbach swego czasu pracował w kopalni w Katowicach. Jeśli macie możliwość się tam wybrać, to nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej, bo to jeden z najlepszych bookingów w Polsce w tym roku.

18 maja – 999, Warszawa – Shifted

Tydzień po wizycie we wrocławskim Ciele, brytyjski producent przyjeżdża zagrać w Warszawie – tym razem jednak do najświeższego przybytku na klubowej mapie stolicy – 999.

Elena Colombi / fot. Henrik Hellström

24 maja – Jasna 1, Warszawa – Elena Colombi b2b Olivia (All Night Long) + PROGREFONIK #7: Born In Flamez

Na dużej sali polsko-brytyjsko-włoski b2b spod znaku “to nie może nie wypalić”; na barowej silną reprezentację wystawia PROGREFONIK z gościem specjalnym w postaci Born in Flamez – projektu zawieszonego pomiędzy futurystyczną, poszukującą elektroniką, popowymi śladami i grimem. To wszystko w pakiecie, tylko brać.

25 maja – Szpitalna 1, Kraków – We Are Radar: Hiro Kone live

Dźwiękowa przygoda Hiro Kone była wyjątkowo niestandardowa i pełna korekt kursu. Jej punkowe i smyczkowe epizody znajdują zresztą przełożenie na aktualnie tworzoną muzykę, przy powstawaniu której w głównych rolach występują modularne i analogowe syntezatory.

31 maja – Uczulenie, Wrocław – Outlines Showcase 1

Działalność Paide i jego labelu Outlines jest dobrze znana wszystkim miłośnikom odrodzonego nurtu kasetowego. O paru pozycjach z katalogu pisaliśmy zresztą w ramach podsumowania zeszłego roku, ale na potrzeby pierwszego showcase’u cofniemy się do klasycznej już pierwszej pozycji. Tak, tak, do Wrocławia wpadnie wtedy footworkowy weteran DJ Fulltono, odpowiedzialny za groove 1.

31 maja – Ulica Elektryków, Gdańsk – Project Pablo

A nie mówiliśmy? Pierwszy, przejściowy miesiąc, a w Gdańsku już na bogato. Tym razem nie Boy Pablo, a Project Pablo. Outsider house (doprawiony pewnie UK garage i techno) Patricka Hollanda zamknie maj w stoczni. Come to Canada You Will Like It.

31 maja – Jasna 1, Warszawa – Imperial Black Unit live

Końcówka maja powinna się nam raczej kojarzyć z wypoczynkiem na świeżym powietrzu, ale ostatniego dnia miesiąca nie sposób będzie nie wybrać się na Jasną 1. Zagra tam Imperial Black Unit – francuski duet, który w przeciągu ostatnich miesięcy stał się objawieniem sceny EBM.

31 maja – Smolna, Warszawa – Ellen Allien

Tego samego dnia, kiedy parę przecznic dalej będzie grało Imperial Black Unit, inny stołeczny klub ma równie ciekawą propozycję dla miłośników berlińskiego techno. Na Smolną 38 pod koniec maja zawita legendarna niemiecka producentka i klasowa DJ-ka – Ellen Allien.