Lotic

Not on the list #2: klubowy przegląd grudnia

Not on the list co miesiąc będziemy przeglądać rozkłady jazdy najważniejszych polskich klubów i wyciągać z nich to, co najbardziej przykuwa naszą uwagę. Druga odsłona to ostatnia prosta 2018 roku, widzimy się na parkiecie!

Rozgrzewka:

30.11/1.12 – Jasna 1, Warszawa – Lena Willikens

30.11/1.12 – Pogłos, Warszawa – Brutaż #82 /w regime

Grudzień:

1.12 – Smolna, Warszawa – Luke Slater
Planetary Assault System, L.B. Dub Corp czy The 7th Plain to tylko niektóre z aliasów, pod jakimi ukrywa się Luke Slater czyli człowiek-orkiestra muzyki elektronicznej. 1 grudnia w końcu zawita na Smolną i w ciągu dwóch godzin przypomni nam dlaczego pomimo 50 na karku nadal pozostaje czołowym graczem w lidze techno.

1.12 – Ciało, Wrocław – Answer Code Request
W tym samym czasie kiedy w Warszawie będzie grał Luke Slater, mieszkańcom Wrocławia polecamy wybrać się na Answer Code Request – ostatnimi czasy czołowy towar eksportowy Berghain. Pomimo pozornie niedługiego stażu Patricka Gräsera na scenie, udowodnił już niejednokrotnie, że wie jak spuścić solidny techno-wpierdol.

1.12 – Secret location, Katowice – Pozdro Techno Sound System
Kultowa już soundsystemowa objazdówka, organizowana pod szyldem Pozdro Techno, tym razem zmierza na południe kraju. Nie znamy dokładnej lokalizacji tego przystanku, ale możemy spodziewać się niebanalnego wyboru. Dodatkowy atut dla fanów niespodzianek.

1.12 – Tama, Poznań – Bambounou / MKO / Okami
Doskonale zapamiętana wizyta Bambounou we wrocławskim Das Lokalu to już zamierzchłe czasy, bo 2016 rok. Słynący z tribalowo-basowych, flirtujących z IDM-em produkcji Francuz zmierza nieco na północ od pierwszej wizyty. Poznańska Tama powinna szykować się na wyjątkową noc.

Blawan
Blawan

7.12 – Smolna, Warszawa – Blawan
W drugi weekend grudnia wszystkie drogi prowadzą do stołecznego klubu na dawno wyczekiwany występ Jamiego Robertsa. Po dobrze przyjętym przez krytykę debiutanckim albumie Wet Will Always Dry oraz nagraniu Essential Mix dla radia BBC 1 Blawan w końcu rusza w trasę po Europie, aby zademonstrować swoje umiejętności za deckami.

7.12 – Ciało, Wrocław – Luigi Tozzi
Tymczasem tego samego dnia kiedy stolica Polski będzie gościć Blawana, do stolicy Dolnego Śląska przybędzie wschodząca gwiazda hipnotycznego techno z Włoch, czyli Luigi Tozzi. Tych, którzy wiedzą czym jest włoska szkoła techno nie trzeba dwa razy namawiać. Natomiast resztę zapraszamy do Ciała, aby doświadczyć tego na własnej skórze.

7.12 – Tama, Poznań – Killekill
Trzecią propozycją na piątkowy wieczór 7 grudnia jest showcase berlińskiego labelu Killekill, który w poznańskiej Tamie będzie świętować swoje dziesięciolecie. Gwoździem programu jest oczywiście występ zapoznanego twórcy hardcore’u The Movera. Jednak oprócz The Movera wystąpi również założyciel labelu DJ Flush oraz Sebastian Kökow, czyli połowa audiowizualnego projektu the29nov films, który tego wieczoru zapewni oprawę wizualną.

8.12 – Jasna 1, Warszawa – Komitet Obrony Disco w/ Khidja & Lot (BAS)
Kolejne spotkanie z KODem przebiegnie pod znakiem rumuńskiej wizji muzyki tanecznej, doprawionej bliskowschodnimi, tureckimi wpływami i elektronicznym pulsem rodem z Niemiec. Khidja gościli w tym roku na OFF Festivalu, a ich ponowna wizyta nie jest dziełem przypadku.

8.12 – NOT, Poznań – Gaik: Rusałka
Nyege Nyege checked, Unsound checked, czas na wizytę w Poznaniu. Tamtejszy NOT ugości jeden z kreatywnych mózgów stojących właśnie za TYM krakowskim festiwalem. Rusałka to gwarancja f r y w o l n e j i interesującej selekcji.

preis
preis / fot. Filip Preis

14.12 – Jasna 1, Warszawa – PROGREFONIK #4/Glutaminian Wschodu
Cykl imprez organizowanych pod szyldem Progrefonika zalicza już czwartą odsłonę i na tej wysokości debiutuje w przestrzeni Jasnej 1. Dużą salę dźwiękami wypełnią: Preis, b r a k, Dyktando, smnmsn i Astma. To jednak nie wszystko, bo tej samej nocy debiutuje nowy cykl w.w. klubu, Glutaminian Wschodu. W ramach pierwszego przeglądu brzmień ze wschodu bliższego i dalszego na sali barowej zaprezentuje się Izraelczyk Kadosh przy wsparciu Mr. Lex, Holiday 80 i Jealo.

14.12 – Szpitalna 1, Kraków – We Are Radar: Stellar Om Source live, Lutto Lento
We Are Radar wraca na Szpitalną, tym razem proponując różnorodny set sprawdzonej w bojach Stellar Om Source, wspartej na przestrzeni nocy przez Chino, Eltrona i Kenzo Chrome. Drugą salę wezmą pod władanie Lutto Lento i Olivia.

15.12 – Jasna 1, Warszawa – Move Mózg #39
Kolejna kosmiczna wycieczka spod znaku house’u, acidów i electro to znane twarze gospodarzy Move Mózg, Oli Teks i Cyryla i wsparcie z Hiszpa… Katalonii. Prosto z Barcelony przyjadą Joanna K i Guillaume Keller, działający na tamtejszej scenie klubowej jako The House Party.

15.12 – Jazz Club Hipnoza, Katowice – Red Axes
Powrót izraelskiego duetu do Katowic jest bez wątpienia jedną z największych klubowych niespodzianek końcówki tego roku. Po ich energetycznym secie na festiwalu Nowa Muzyka nie możemy się doczekać aż usłyszymy ich ponownie.

15.12 – Projekt LAB, Poznań – Muzyka Nieheteronormatywna: Lotic
Lotic zadomowili się w Polsce na dobre. Celem ich kolejnej tegorocznej wizyty (na zaproszenie wyjątkowo ostatnio aktywnej Muzyki Nieheteronormatywnej) jest poznański LAB. Bez wątpienia święto elektronicznego eksperymentu i wielkopolskiej sceny queerowej.

Bambounou
Bambounou

15.12 – Szpitalna 1, Kraków – Brutaż #28 w Krakowie
Co tu dużo mówić, Brutaż jaki jest, każdy widzi. Prężnie działający cykl ponownie zagości w murach Szpitalnej 1, mając do dyspozycji dwie sale. To zawsze jest dobry wybór.

21.12 – Projekt LAB, Poznań – Imperial Black Unit
Imperial Black Unit to francuski duet, i chociaż powstali stosunkowo niedawno, to szybko zdążyli sobie zaskarbić sympatię miłośników cięższych brzmień, czego dowodem jest niedawny remiks The Soft Moona oraz EP-ka wydana dla aufnahme + wiedergabe. Występ w Projekt LABie będzie ich ostatnim przystankiem w tym roku.

22.12 – Szpitalna 1, Kraków – BAZAR 2nd Birthday w/ Roma Zuckerman
Bielsko-katowicki concept store z przyjemnością przypomniał o swoich drugich urodzinach, które celebrować będzie w Krakowie. W ramach muzycznego zaciągu ze wschodu zagrają Roma Zuckerman i Nastya Muravyova, z Czech dotrze dMIT.RY, a do tego solidna reprezentacja polskich zawodników, dobrze znanych choćby z wcześniejszych eventów Bazaru.