Mikołajkowy prezent od Alter Art

Szósty grudnia stał się chyba ulubionym dniem agencji do ogłaszania swoich bookingów. Po dzisiejszej zapowiedzi występu Playboya Cartiego w ramach WWW oraz pierwszym tauronowym rzucie, przyszedł także czas na Open’er Festival.

Od jakiegoś czasu jasnym jest, że na przyszłorocznej edycji Open’er Festival wystąpi grupa Gorillaz, która wyrusza w trasę po niedawnym wydaniu HUMANZ. Wraz z nimi do Gdyni zawitają Bruno Mars oraz legendarna formacja Depeche Mode, tytani sceny elektronicznej. Ogłoszenia te pozwalały mieć nadzieję, że line-up największego Polskiego festiwalu nawiąże jakością do edycji sprzed lat, za które otrzymywał europejskie wyróżnienia, a my wszyscy czekaliśmy przed radioodbiornikami w środowe wieczory aż Mikołaj Ziółkowski podczas Programu Alternatywnego na antenie radiowej Trójki poda kolejne nazwy.

Mikołajkowe ogłoszenia wydają się podtrzymywać ten trend zwyżkowy:

Massive Attack, Fleet Foxes, David Bryne, Kaleo, SEVDALIZA oraz.

Chyba nie odkryjemy tutaj Ameryki – szczególnie ta pierwsza nazwa wywołuje ciarki na całym ciele. Giganci z Bristolu i właściwie protoplaści nowoczesnego trip-hopowego brzmienia zagrają dla Open’erowej publiczności już po raz 4! Pierwszy ich występ miał miejsce w roku 2004 i pamięta same początki festiwalu, który jeszcze wtedy odbywał się nie na lotnisku w Babich Dołach, a na Skwerze Kościuszki. Po kolejnych występach w 2008 oraz 2010, a także wizycie na innym festiwalu organizowanym przez Alter Art – Live Festivalu – zobaczymy ich na głównej scenie Open’era w przyszłym roku.  Zdecydowanie wydarzenie nie do przegapienia.

Pozostali artyści zagrają dla nas na dwóch innych scenach – Tent Stage oraz Alter Stage. Dla większości to także nie będą debiuty w naszym kraju. Fleet Foxes grających niezwykle bajeczny folk mogliśmy podziwiać podczas festiwalu Malta w Poznaniu w 2011 roku.  MØ – duńska charyzmatyczna wokalistka rozbujała już raz open’erową publikę podczas edycji w 2014, którą odwiedziła podczas trasy promującej jej debiutancki krążek No Mythologies to Follow. Najkrócej czeka na swój ponowny występ w naszym kraju SEVDALIZA – występ irańskiej artystki podczas aftera po World Wide Warsaw 2017 wyprzedał się na długo wcześniej. Ogłoszenie dopełniają David Byrne, prawdziwa legenda i współzałożyciel formacji Talking Heads, a także Irlandczycy z Kaleo.

Takim ogłoszeniom jak te możemy jedynie przyklasnąć i w zniecierpliwnieniu czekać na kolejne informacje o przyszłorocznej edycji Open’er Festival, która odbędzie się między 4 a 7 lipca 2018 roku, oczywiście na Babich Dołach w Gdyni.