Lollapalooza Berlin startuje z ogłoszeniami

W zeszłym roku byliśmy świadkami pierwszej europejskiej edycji Lollapaloozy – festiwalu, który w Ameryce Północnej (ostatnio także w Południowej) dorobił się statusu kultowego. Bardzo owocny debiut imprezy w Berlinie zaostrzył apetyty przed drugim podejściem. Zgodnie z niepisaną zasadą, Lolla nie stroni od artystów popowych, mających ogromną grupę odbiorców. Można to dostrzec także w przypadku dzisiejszych ogłoszeń, co nie zmienia jednak faktu, że w line-upie znajdziemy też takie nazwy jak Radiohead, James Blake, New Order czy Aurora.

Organizatorzy zaskoczyli za to zmianą lokalizacji. Festiwal zapuszcza korzenie w Berlinie, ale tym razem nie odbędzie się na terenie klimatycznego, nieczynnego już lotniska Tempelhof, a w Treptower Park, w okolicy Pomnika Żołnierzy Radzieckich. Podobny do zeszłorocznej jest za to termin, bo Lollapalooza Berlin odbędzie się w dniach 10-11 września.

Dwudniowy karnet obecnie kosztuje 139 euro; bilet jednodniowy można nabyć za 79 euro.

Dotychczasowy line-up:

Radiohead / James Blake / New Order / Aurora / Kings of Leon / Paul Kalkbrenner / Major Lazer / Milky Chance / Chase & Status DJ Set & Rage / Years & Years / G-Eazy / Bilderbuch / The 1975 / The Chainsmokers / Logic / Dubioza Kolektiv / Philipp Poisel / Dimitri Vegas & Mike Like / Max Herre & Kahedi Radio Orchestra / Zedd / Beginner / Jess Glynne / Martin Solveig / Odesza / Alle Farben / Catfish And The Bottlemen / Lost Frequencies / Klingande / Tujamo / Jonas Blue / Matoma / Graham Candy