Iglooghost

Kolejne nazwiska artystów 10. edycji Up To Date

Czerwcowy warm up na warszawskiej Pradze będzie ostatnim przystankiem przed jubileuszową, dziesiątą edycją białostockiego święta elektroniki – Up To Date Festival. Po ogłoszeniu line-upu imprezy w stolicy Polski, przyszedł czas na – długo oczekiwane – kolejne ogłoszenie artystów, którzy wystąpią w Białymstoku w pierwszy weekend września.

Przede wszystkim należy wymienić Helenę Hauff, hamburską producentkę i DJ-kę, na punkcie, której świat elektroniki zwariował po jej występie na Boiler Roomie na Dekmantelu w 2017 roku.

Oprócz niemieckiej artystki pojawi się także Svreca oraz Ben Buitendijk. Ten pierwszy to pochodzący z Hiszpanii producent, którego mieliśmy okazję usłyszeć na żywo w zeszłym roku w trakcie Instytut Festival. Na co dzień jest blisko związany z hiszpańską wytwórnią Semantica Records, eksplorującą bardziej psychodeliczne zakątki muzyki elektronicznej. Ben Buitendijk to holenderski producent, który podobnie jak Svreca, specjalizuje się w bardziej mózgowych i głębszych odmianach techno.

Warto wymienić także Bogdana Raczynskiego, związanego niegdyś z wytwórnią Aphex Twina – Rephlex. Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą kompilacji Rave ‘Till You Cry, wydanej niedawno w sublabelu Warp – Disciples. Jego muzyka to wypadkowa kolażu różnych gatunków, poczynając od jungle i drum’n’bass, poprzez ambient i drone, a kończąc na muzyce z gier Nintendo.

Pełna lista artystów drugiego ogłoszenia poniżej:

Helena Hauff, Alessandro Cortini live, Christina Vantzou & Resina, PRO8L3M, Włodi,Lee Gamble, Iglooghost live, Svreca, Ben Buitendijk, Carl Finlow live, Bogdan Raczynski, Sentimental Rave, Dżuma, Alienata b2b Sync24, The Very Polish Cut Outs, Harper, Lex

Bilety na X edycję Up to Date do nabycia w Going.: