jacques greene

Not on the list: klubowy przegląd listopada

Ruszamy z naszym nowym stałym cyklem. W Not on the list co miesiąc będziemy przeglądać rozkłady jazdy najważniejszych polskich klubów i wyciągać z nich to, co najbardziej przykuwa naszą uwagę. Na początek bierzemy na warsztat listopad, widzimy się na parkiecie!

znaczek

2.11 – Uczulenie / Czuła jest noc, Wrocław – Regime pres. UNIIQU3
Druga z okołohalloweenowych nocy z UNIIQU3 będzie miała miejsce we Wrocławiu. Szykujcie się na nieskrępowaną celebrację jersey clubu w angażującym wydaniu i taneczny workout na wysokich obrotach.

2.11 – P23, Katowice – Paula Temple
Pauli Temple, reprezentantki kultowego labelu R&S Records, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Techno wrażenia najwyższej jakości gwarantowane.

2.11 – Smolna, Warszawa – Fatboy Slim
Czołowy przedstawiciel big beatu zagra DJ seta na Smolnej w ramach before’u Undercity Festival.

paula temple
Paula Temple

2.11 – NOT, Poznań – Trips for the Lonely Hearted #23 w/Morah, Dzuma & Virtual Geisha
Mrok, tajemnica i ciężki klimat rodem z Grecji. W roli skrzydłowych sprawdzeni w bojach polscy zawodnicy.

3.11 – Torwar, Warszawa – Undercity Festival 2018
Kolejny znaczący projekt na klubowej mapie Warszawy to efekt pracy właścicieli Smolnej. W odmienionym Torwarze nie zabraknie mechanicznego techno Adama Beyera, deep housowych wycieczek Honey Dijon, microhouse’owego Recondite’a czy future garage’owej, brytyjsko zakorzenionej wizji Jacquesa Greene’a.

3.11 – Tama, Poznań – Ritualis #7 – Efdemin
Rezydent Berghain przyjeżdża do poznańskiej Tamy na 7 imprezę w ramach cyklu Ritualis mającego na celu eksplorację szamańskiej odsłony techno.

3.11 – Szpitalna 1, Kraków – Trips & Woda w/ Morah & DJ / Morgiana HZ
Trips for The Lonely Hearted x Morah po raz drugi, tym razem na południu kraju. Zestaw podobny, wzbogacony jednak o intrygujące eksperymenty DJ / Morgiana Hz.

honey dijon
Honey Dijon

9-10.11 – Ciało, Wrocław – Otwarcie: Architectural, VRIL
Ciało, czyli nowa miejscówka na mapie klubowej Wrocławia, na swoje otwarcie proponuje dwa solidne techno bookingi – w piątek Architectural będzie hipnotyzował, a w sobotę VRIL zaserwuje mroczne dub techno na miarę XXI wieku.

10.11 – Szpitalna 1, Kraków – Szpitalna 1 & SZOK Pres. No Moon (Lobster Theremin) + Enthusiasts
Wspaniały rok dla polskich fanów outsider house’owego brzmienia spod znaku Lobster Theremin. Po wizytach DJ Seinfelda, Ross From Friends, DJ Boringa, Baltry czy Route 8 czas na No Moon. Reprezentant w.w., Mechatronica czy Mörk zaprezentuje swoją acidowo-techniczną wizję w Krakowie.

10.11 – Uczulenie / Czuła jest noc, Wrocław – MESTIÇO + DJ Rábano Picante
Liberté-Égalité-Uczulenié. Tej nocy we Wrocławiu królować będą pozytywne wartości i swobodny muzyczny patchwork z przymrużeniem oka. Dajcie se.

10.11 – Smolna, Warszawa – SHDW & Obscure Shape, Architectural
Niemiecki duet powraca w mury Smolnej 38. Obok nich wystąpi także hiszpański producent Architectural, którego dzień wcześniej będzie można usłyszeć podczas otwarcia wrocławskiego Ciała.

10.11 – Jasna 1, Warszawa – Ansome – hybrid set
Brytyjski producent wraca na Jasną 1 w ramach cyklu Jasna na Pełnej, tym razem z hybrid setem. Pozycja dla amatorów bezkompromisowego techno.

10.11 – Projekt LAB, Poznań – A Very Polish Night Out
Wydawniczy i parkietowy powrót projektu A Very Polish Cut Outs zażarł na tyle, że trwająca aktualnie objazdówka Bartosza Kruczyńskiego i świty wyrosła na jeden z popularniejszych cykli imprezowych roku. Kolejnym jej przystankiem będzie stolica Wielkopolski.

uniiqu3
UNIIQU3

16.11 – Ziemia, Gdańsk – Oramics w Ziemi: Avtomat / KRY / FOQL / Beniovska / Nieprawda
Szybki skok do Gdańska, gdzie w Ziemi siły połączą przedstawiciele kolektywu Oramics i ich muzyczni przyjaciele. Propozycja dla tych, którzy szukają w muzyce świeżości i płynącej prosto z serca ideologicznej podbudowy.

23.11 – Jasna 1, Warszawa – Why so Silent? #40
Chociaż headliner 40 odsłony cyklu pokazów niemych filmów wyświetlanych do elektroniki granej na żywo nie został jeszcze ogłoszony, to nie mamy wątpliwości, że warto się tam wybrać w ciemno.

23.11 – Ziemia, Gdańsk – Muzyka Nieheteronormatywna w Ziemi. Tej Ziemi.
Druga wizyta w Ziemi i… spore zaskoczenie. Trudno uwierzyć, że rozpędzony skład Muzyki Nieheteronormatywnej pojawi się w Trójmieście po raz pierwszy. Brace yourself, ghetto house is coming.

24.11 – Jasna 1, Warszawa – DUNNO #93 x Aldona Orłowska LIVE
Well, Jasna 1 wyciągnęła asa z rękawa i wjechała z impetem czołgu w klubową końcówkę roku. Strzelamy w rekord frekwencji sezonu i spodziewamy się rzeczy wielkich.

30.11 – Tama, Poznań – Damian Lazarus
Co tu dużo mówić – listopad w poznańskiej Tamie zamknie człowiek-instytucja sceny house’owej, Damian Lazarus. Przekonamy się, jakie jeszcze sztuczki ma w zanadrzu zasłużony weteran.