Halfway Festival ogłasza kolejne gwiazdy

Białostocki Halfway Festiwal w ubiegłym roku dostarczył wrażeń wszystkim fanom folk rocka i szeroko rozumianej alternatywy. Organizatorzy stworzyli przy okazji wydarzenia pomost między atmosferą festiwalu i kameralnych występów, generując oryginalne jak na polskie standardy wrażenia. Wczoraj poznaliśmy kolejne trzy projekty, które wystąpią na deskach Filharmonii Podlaskiej.

Ogłoszenia zdominowane zostały po raz kolejny przez płeć piękną. Na czele stawki, biorąc pod uwagę wyłącznie popularność, plasuje się walijska songwriterka Cate Le Bon. Piosenkarka ma już na swoim koncie 4 wydane longplaye, w tym ostatni pt. Crab Day z ubiegłego roku. Jej styl to wypadkowa europejskiego podejścia do muzyki niezależnej, z eksperymentalnym amerykańskim pazurem, który wdrożyła do swojej muzyki dzięki przeprowadzce do LA. Skoro zahaczyliśmy o stany, to warto wspomnieć o męskim akcencie wśród nowo zaproszonych gości. Jest nim Cass McCombs, który od 2003 roku uraczył fanów aż ośmioma albumami, eksplorującymi alternatywne obszary folku i country. Kończąc, przenosimy się do Ameryki Południowej, a dokładniej do Argentyny. Tam też urodziła się Juana Molina, którą również usłyszmy na podlaskiej imprezie. Spośród poprzednio wymienionych, najmocniej wyróżnia ją doświadczenie, które gromadzi od niemal 20 lat, prezentując co rusz nowe pomysły na wzbogacenie tradycji akcentami współczesności. Dobrym tego przykładem jest wydany cztery lata temu krążek Wed 21, mieszający elektronikę z bogatym instrumentarium i rockowym duchem.

Szósta edycja festiwalu Halfway odbędzie się w dniach 23-25 czerwca w Białymstoku. Wśród dotychczas ogłoszonych wykonawców znaleźli się m.in. Christine Owman, Angel Olsen oraz The Veils.