Girls to the front, czyli FEST kobiece święto

Zima już oficjalnie za nami, wiosna powolutku się rozkręca. Podobnie jest z polskimi festiwalami, które odkrywają co rusz kolejne line-upowe karty. Ekipa odpowiedzialna za organizacje FEST Festival postanowiła przygotować na dziś specjalne ogłoszenia z okazji wczorajszego święta. Przyłączamy się do życzeń i pozdrawiamy wszystkie DJ-ki, wokalistki, raperki, dziennikarki & last but not least — wszystkie nasze czytelniczki. Dzięki, że jesteście, dziewczyny!

Jak mogliście już wydedukować, bohaterkami dzisiejszych ogłoszeń są oczywiście same kobiety — których naszym zdaniem — nigdy mało na festiwalowych scenach. Zaczynamy od Princess Nokii, o której ostatnio na naszych łamach było głośno za sprawą dwóch wydanych ostatnio albumów. Nowojorska raperka jawi się jako jedna z najciekawszych propozycji tegorocznego line-upu imprezy w Parku Śląskim. Liczymy na sporo nowości, elektryzującą energię oraz kilka bangerów sprzed lat!

Poza Nokią, zza Oceanu Atlantyckiego do serca Górnego Śląska przylecą Brooke Candy oraz Ashnikko. Ta pierwsza ma na swoim już na swoim koncie współpracę z takimi artystkami jak Lizzo, Charli XCX czy Grimes. Artystka promować będzie swój debiutancki długograj — Sexorcism wydany w ubiegłym roku. Druga natomiast, to wschodząca gwiazda popu, której hit „Stupid” pobija rekordy wyświetleń i odtworzeń w serwisach streamingowych. Na swoim koncie posiada już trzy EP-ki, lecz nadal czekamy na pełnowymiarowy debiutancki album.

Z kolei zaciąg Brytyjek reprezentuje m.in. wracająca na scenę po 6 latach przerwy La Roux — niegdyś duet, a teraz solowy projekt Eleanor Jackson. Wywodząca się z Brixton rudowłosa wokalistka od razu wydaje kolejny album, który ukazał się na początku roku. Jeżeli urodziliście się w pierwszej połowie lat 90, to prawdopodobnie w trakcie nauki w szkole średniej nie raz mieliście okazję bawić się przy hitach rudowłosej wokalistki z Brixton. Czy wycinki z nowego wydawnictwa podtrzymają tak wysoki potencjał koncertowy? Przekonamy się już niebawem.

Prosto z Wysp przylecą do nas jeszcze co najmniej dwie wokalistki. Sinead Harnett pojawiała się już, a dokładniej jej głos, w utworach takich formacji jak Rudimental czy Disclosure. Czas usłyszeć co ma do zaproponowania w pojedynkę. Joy Crookes to artystka na początku kariery, która już na tym etapie została doceniona nominacją w kategorii Rising Star w plebiscycie BRIT Awards. Ogłoszeń dopełniają dwie wokalistki, które na polskiej scenie funkcjonują od dłuższego czasu — do line-upu FEST 2020 dołączają także Natalie: Przybysz oraz Nykiel.

Przypominamy, iż FEST Festival 2020 odbędzie się w dniach 13-16 sierpnia na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Bilety na to wydarzenie możecie zdobyć pod tym linkiem.