Debiutancki longplay Ross From Friends w lipcu; posłuchajcie “Project Cybersyn”

Niedawny EP-kowy debiut Ross From Friends w Brainfeederze od początku miał być tylko solidnym wstępem do czegoś większego. To coś właśnie się zmaterializowało w postaci debiutanckiego albumu Family Portrait, który, podobnie jak Aphelion, zasili katalog labelu Flying Lotusa. Premiera już 27 lipca.

Według informacji prasowej Felix Weatherall, bo tak naprawdę nazywa się brytyjski producent, miał pracować nad tym materiałem przez blisko dwa lata, powoli i konsekwentnie dopieszczając kolejne elementy:

“Próbowałem być bardzo ostrożny z każdym dźwiękiem […] Za każdym razem gdy biorę się za tworzenie muzyki, najbardziej trafiają do mnie emocjonalne rzeczy, a kiedy jestem w tym miejscu, to dopiero mogę naprawdę skupić się na utworze. To była ogromna część pracy nad albumem, dotarcie do moich emocji… do mojej emocjonalnej niestabilności”.

Machina promocyjna ruszyła na dobre, a wraz z nią nieodłączny aspekt – okazje do sprawdzenia brzmienia projektu na żywo. W tym wydaniu Felixowi towarzyszy dwóch muzyków: Jed Hampson z gitarą i John Dunk z saksofonem i klawiszami. Niedawno sprawdziliśmy chłopaków i zapewniamy, że warto się wybrać. W najbliższym czasie w Polsce będą ku temu dwie okazje: w Smolnej w Warszawie 20 października i jeszcze w tym miesiącu, 29 czerwca, w przestrzeni nowo otwartej Ulicy Elektryków w Gdańsku.

Próbka nowego materiału poniżej:

ross-from-friends-project-cybersyn

Family Portrait:

01 Happy Birthday Nick
02 Thank God I’m A Lizard
03 Wear Me Down
04 The Knife
05 Project Cybersyn
06 Family Portrait
07 Pale Blue Dot
08 Back Into Space
09 Parallel Sequence
10 R.A.T.S.
11 Don’t Wake Dad
12 The Beginning