David Bowie publikuje klip do “Blackstar”

Koniec października przyniósł światu informację o przyszłorocznej premierze nowego albumu Davida Bowiego, zatytułowanego Blackstar. Wtedy także ogłoszono datę wypuszczenia pierwszego singla promującego krążek. Tytułowy utwór jest już dostępny w sieci, wraz z dość oryginalnym teledyskiem.

“Blackstar”, a raczej jego fragment, pojawiło się po raz pierwszy jako tło czołówki serialu Canal+ pt. “The Last Panthers”. Wtedy już zdążyło wywołać niemałe zamieszanie w mediach oraz wśród środowisk fanowskich. Początkowo spodziewano się, że to niewinna współpraca zamknięta w ramach telewizyjnej produkcji, jednak z czasem pojawiały się kolejne informacje świadczące o szerszym zamyśle towarzyszącym piosence. Najpierw publikowano stanowiska dot. daty premiery longplaya i samego singla, później do sieci trafił teaser utworu, zawierający również ujęcia pochodzące ze wspomnianego klipu. Dziś możemy cieszyć się już pełną wersją materiału, dostępną na oficjalnym kanale artysty na Youtube.

Przedstawiony obraz świetnie oddaje niepokój i eteryczny wręcz klimat utworu, który zaskakuję przede wszystkim swoją rozbudowaną kompozycją. Głos Bowiego dominuje, zarówno w wersji saute, jak i pod bardziej zmodyfikowanymi postaciami. Warstwa muzyczna wydaje się być inspirowana bliskim wschodem, przepełniona wręcz orientem.