Wjeżdża “Czarny Swing” – Miły ATZ publikuje drugi singiel i odpala preorder debiutanckiej płyty

Atezeciok to człowiek, o którym od momentu pojawienia się w ostatniej edycji Młodych Wilków robi się systematycznie coraz głośniej. Najpierw, dość niespodziewanie, pojawiła się bardzo solidna, świeżo brzmiąca EP-ka Deadline, w swoje szeregi przyjęła go wytwórnia Def Jam Poland, a na przestrzeni ostatniego miesiąca otrzymaliśmy kolejno zapowiedź debiutanckiego albumu, pierwszy singiel, a na dokładkę remix legendarnego kawałka ursynowskiego Płomienia – “Powiedz na osiedlu”. Wszystko podlane brytyjskiem sosem basowego, UK garage’owego brzmienia.

Ostatnie, intensywne miesiące, nadciągający debiut (który z całą odpowiedzialnością można nazwać oczekiwanym) i nadjeżdżający hypetrain z tabliczką “Najciekawszy rapowy zawodnik w Polsce” to jednak nie przypadek. Miły to człowiek, który swoją pozycję, warsztat, a przede wszystkim brzmienie, buduje konsekwentnie już od wielu lat. Gnieźnianin wypłynął na szersze wody dzięki współtworzeniu grajmowego projektu Mordor Muzik. Dał się w nim poznać jako raper o sporej charyźmie i luzie, ciętym flow, ale przede wszystkim wielkiej zajawce na basowe i połamane brzmienia rodem z angielskich piwnic, których tak brakuje na naszym polskim podwórku. Obranie własnej ścieżki, rozstanie z poznańską ekipą i przede wszystkim, nagrywanie częściej niż dwa razy do roku (pozdrawiam MOM, hehe) wyszło mu jednak zdecydowanie na dobre.

Przekona nas o tym z całą pewnością Czarny Swing, który ukaże się najpewniej (choć w tych czasach niestety nic nie jest już pewne) 29 maja. Preorder albumu możecie złapać w tym miejscu.

Co wiemy o debiucie ATZa? Znajdziemy na nim 15 kawałków, będzie UK garage’owo, grime’owo, lo-fi’owo, a momentami drum’n’bassowo. O tym, że głowa raczej nie przestanie się bujać, świadczy sama lista producentów – @atutowy, Sokos, Kieras, NOCNY, Deems, Falcon1. Na płycie znajdzie się też kilku gości. Do tej pory ujawniony został tylko Kuba Knap, a idąc tym tropem nie obrazilibyśmy się za kolaborację z przedstawicielami zaprzyjaźnionej Undy.

01 Balans feat. DJ Lem prod. @atutowy
02 Chaos prod. Deemz / @atutowy
03 Rytm prod. NOCNY
04 Czarny Swing feat. Falcon1 prod. @atutowy
05 Strach prod. @atutowy
06 Kosmiczne Sny feat. ??? prod. Pers
07 777 prod. @atutowy
08 Blabla feat. ??? prod. @atutowy
09 Milenialsi prod. NOCNY
10 Szlugi prod. @atutowy
11 Respekt prod. Sokos
12 Ruski rok feat. ??? prod. Kuba Knap / Kieras
13 Copy paste @atutowy
14 Brud prod. @atutowy
15 Wierz mi prod. @atutowy

Do premiery zostały jeszcze co prawda 2 miesiące, ale nie martwcie się – namiastkę materiału otrzymaliśmy już dzisiaj. Powiedz na osiedlu, wjeżdża Czarny Swing.