Clout Festival zaczyna z wysokiego C: Gucci Mane i A$AP Ferg wśród pierwszych gwiazd

Polska scena festiwalowa, choć regularnie pęczniejąca, przez długi czas miała poważną lukę. To wykorzystali świeżo upieczeni organizatorzy Clout Festival – pierwszej w kraju imprezy tego typu z celownikiem ustawionym na kulturę trapową.

To, co zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka, to wyraźna wizualna i organizacyjna wizja. Komiksowa kreska, cyberpunkowe motywy, dystopijny klimat – wszystkie te elementy powinny idealnie podkreślić walory nietypowej lokalizacji festiwalu. Mówimy tu o terenie warszawskiej huty na Młocinach, miejscu odkrywanym właśnie na nowo w charakterze postindustrialnej, kulturalnej perełki. Bilety na pekap (albo ZTM) ogarniajcie mając z tyłu głowy termin 15-16 lipca.

Koncepcyjne podejście przebija się też w konstrukcji line-upu. Ten będzie składał się wyłącznie z zagranicznych artystów – w sumie dostaniemy 12 nazwisk. Na ten moment poznaliśmy 5 z nich i już jest naprawdę mocno. Do Polski wróci nasz ulubiony i najbardziej wyrazisty reprezentant A$AP Mob, the one and only A$AP Ferg; po raz pierwszy (sic!) przyjedzie traplord z bardzo barwnym życiorysem i twarz brzmienia Atlanty – Gucci Mane; oprócz tego żywa legenda Houston, czyli Maxo Kream i protegowani odpowiednio Travisa Scotta i Young Thuga – Sheck Wes i Lil Keed. My się konkretnie jaramy.

Więcej info znajdziecie w festiwalowych kanałach: FACEBOOK i STRONA. Pierwsza pula biletów ląduje w sprzedaży jutro o 11:00.