Chance The Rapper pracuje nad debiutanckim albumem

Po trzech mixtape-ach: wydanym w 2012 10 Day, młodszym o rok Acid Rap oraz tegorocznym Coloring BookChance The Rapper decyduje się na niespodziewany ruch. Dotychczas przeciwny finansowemu komercjalizowaniu nagrań, w wywiadzie z DJ Semtexem (BBC Radio 1Xtra) artysta przyznał:

Zwykle, gdy coś nagrywam, nie mam pojęcia jaki to może być format, ale wiele razy przychodzi mi to do głowy i myślę, że to, nad czym teraz pracuję, jest właśnie albumem.

23 – letni raper, dzięki swoim dotychczasowym publikacjom, zdążył już zbudować swoją markę, oraz zdobyć uznanie w hip – hopowych środowiskach muzycznych. Na swoim ostatnim mxtapie udało mu się zebrać niesamowitą listę współpracowników. Gościnnie wystąpili bowiem m.in. Kanye WestD.R.A.M.Justin Bieber, Future czy Young Thug. Wedle obecnych zasad wszelkich dużych organizacji, tego rodzaju materiał (tj. pozbawiony opieki wytwórni oraz bez zaplecza prawnego), nie może pretendować do nagród pokroju Grammy czy Billboard Music Awards. Mimo to, Chano zapewnia:

To pewnie nie będzie nic fizycznego, czy to na płycie czy jakkolwiek inaczej. Ale album, który ma swoje odpowiednie wykonanie koncertowe, jest czymś istotnym.

W wywiadzie pojawiały się również wątki związane z Kanye – pierwsze spotkanie artystów i współpracę przy The Life of Pablo. Chance wspominał także o szansach, jakie West ma w wyborach prezydenckich w 2020, ale także o stosunkach z Barackiem Obamą oraz sytuacji politycznej związanej z elekcją Donalda Trumpa. Poniżej znajdziecie cały zapis rozmowy.

Na koniec polecamy ostatnią relację z koncertu Chance’a z berlińskiego Columbiahalle. Pyk!