Skepta

“Bullet From A Gun” i “Greaze Mode” zapowiadają nowy album Skepty

Tym razem na większy nowy projekt nie przyjdzie nam czekać pięć lat. Skepta skraca ten okres do trzech (zapomnijmy na dobre o EP-ce Vicious, ok?) i tym samym następca Konnichiwa zamelduje się w sklepach, streamingach, youtube’ach itd. jeszcze w tym miesiącu. Tytuł? Ignorance Is Bliss. Label? Oczywiście Boy Better Know. Data premiery? 31 maja. W ramach zapowiedzi dostaliśmy od razu nie jeden, a dwa tracki.

O ile wizualna twarz nowego albumu zapowiada się wyjątkowo spójnie (czego trudno nie zauważyć nawet w tym wpisie), tak ta muzyczna udowadnia wszechstronność Brytyjczyka. Bardziej wycofany, zbudowany na minimalistycznym bicie (autorstwa samego Skepty i Ragza Originale) “Bullet From A Gun” stawia przede wszystkim na lirykę, a w niej dominuje okładkowy wątek rodzicielski w kilku wariantach. “Greaze Mode” to już bardziej podkręcony, imprezowy banger z reprezentantem Luton, Nafe Smallzem, na feacie. Przy okazji przypominamy, że sprawdzić ich koncertowy potencjał będzie można już pod koniec czerwca na Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Za projekt i realizację okładki opowiadał Manu S. Pillai, a centralna z dziewięciu heatmapowych fotek przedstawia samego Skeptę i jego niedawno narodzone dziecko.