Ab-Soul: Dangerookipawaa Freestyle

SOULO IS BACK. Ostatnio rzadko się zdarza, żeby na kanale Top Dawg Entertainment pojawiała się jakaś świeża muzyka, toteż wiadomo – jak już coś wleci, to powiadomienie jest klikane w sekundę. Zwłaszcza, że akurat rzeczy od Ab-Soula nie słyszeliśmy od naprawdę bardzo dawna. Mówimy o jednym z najbardziej niedocenianych reprezentantów TDE, to warto zaznaczyć. Koleżka jest odpowiedzialny za choćby jeden z moich absolutnie ulubionych albumów hip-hopowych ubiegłej dekady, który przeszedł niestety bez echa, do dziś nie rozumiem dlaczego. A co ciekawego dzieje się w nowym kawałku?

Ano dzieje się i dużo, i dobrze. “Dangerookipawaa Freestyle” to, po pierwsze, legitny freestyle. Soulo leci na wolno, co rusz wyciągając z rękawa ciekawe wersy, nawiązania i punche. Zresztą już na samym początku można się uśmiechnąć. “Interrupt your whole style, this an inhibition / Kamikaze everybody, Eminem edition” – say whaaat, gościu. Wszystko to oplata dość staroszkolna (ale jaka dobra!) produkcja i vibe wprost z boiska do kosza na ośce. I ja to kupuję, w całości.

Swoją drogą, jeśli lubicie muzykę z macierzystej wytwórni choćby Kendricka Lamara i Schoolboya Q, to trzymajcie rękę na pulsie. Powrót Ab-Soula stanowi dopiero początek. Nowe rzeczy mają się ukazywać na kanale przez cały tydzień, niewykluczone więc, że usłyszymy zwrotki od większości członków ekipy.