Ostatni rzut ogłoszeń FEST Festivalu

Fest Festival nie zwalnia tempa, po raz siódmy ujawniając kolejnych artystów. Tym samym doczekaliśmy się zamknięcia listy wykonawców, którzy wystąpią w Parku Śląskim między 23 a 24 sierpnia. Follow The Step jako organizator nowego projektu postawił w tym roku przede wszystkim na różnorodność gatunkową. Co za tym idzie? Do ogłoszonych już wcześniej headlinerów – legendarnej grupy hip-hopowej Wu-Tang Clan (mam spory niedosyt po zeszłorocznym koncercie w ramach londyńskiego festiwalu Lovebox) oraz Disclosure, którzy na festiwalu pojawią się ze swoim DJ setem (dla niektórych dużo ciekawsza propozycja, niż live act), zostali dodani Alan Walker i Jaden Smith. Pierwszy z nich to urodzony w Wielkiej Brytanii norweski DJ i producent, znany przede wszystkim z kawałka „Faded”, który zawładnął w 2015 roku listami przebojów w popularnych rozgłośniach radiowych na całym świecie. Drugi zaś z każdym rokiem swojej kariery muzycznej udowadnia publiczności, że ma talent do tworzenia ciekawych, hip-hopowych numerów.

Dodatkowo, do line-upu dołączyli: powracająca po paru latach na polskie festiwale brytyjska grupa Metronomy oraz Rejjie Snow, który pokazał się z dobrej strony podczas zeszłorocznego koncertu w ramach World Wide Warsaw. Do Polski powraca również za każdym razem hipnotyzująca Sevdaliza, amerykański duet R&B Lion Babe oraz niemiecki DJ Christian Löffler. Ten ostatni dołącza do silnej grupy artystów, którzy wystąpią na scenach tzw. Nocnej Strefy, czynnej od zachodu słońca aż do poranka. Tutaj poza wspomnianym niemieckim DJem zagrają także m.in Vitalic, Kollektiv Turmstrasse, Catz n Dogz, Camo & Krooked, Netsky oraz Logic Bomb. Szeroki wachlarz artystów reprezentujących elektroniczne brzmienia jak na dwa dni festiwalu – to cieszy.

FEST Festival odbędzie w chorzowskim Parku Śląskim. Organizatorzy potwierdzają, że oprócz atrakcji muzycznych nie zabraknie specjalnych przestrzeni artystyczno-warsztatowych. Do dyspozycji festiwalowiczów zostanie także oddane, co jasne, pole namiotowe. Pełną rozpiskę wykonawców oraz bilety znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.