Znamy drugiego headlinera tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka 2020 stać będzie pod znakiem muzyki pochodzącej z Wielkiej Brytanii. Tak przynajmniej sugerują headlinerzy, którzy zagrają dla nas w połowie czerwca w Katowicach. Do wcześniej ogłoszonej formacji Underworld dołączył dziś Mike Skinner a.k.a. The Streets.

Sezon letni już za pasem, zatem czas na odkrywanie pozostałych jeszcze kart w taliach rodzimych graczy. Jak dobrze wiemy, Katowice posiadają niezwykle zróżnicowaną ofertę festiwalową, nie dziwi zatem fakt, iż Górny Śląsk w ostatnich latach stał się niezwykle popularną wakacyjną destynacją. Jedno z największych śląskich wydarzeń tego typu, czyli Tauron Nowa Muzyka, właśnie ogłosił drugiego z tegorocznych headlinerów. Został nim dobrze znany wszystkim fanom brytyjskiego soundu The Streets. Projekt Mike’a Skinnera (który notabene pojawi się także niebawem na warszawskim WWW) odpowiedzialny jest za całą masę niezapomnianych hitów. Popularny szczególnie w poprzedniej dekadzie Brytyjczyk wydał w swojej karierze co najmniej kilka klasycznych albumów, zatem nie powinna to być dla nikogo, a w szczególności dla szanującego się fana muzyki, anonimowa postać. Same tytuły utworów takich jak “Blinded by the Lights” czy “Fit But You Know It” nawet po wielu latach pobudzają neurony w mózgu i wytwarzają całą galaktykę wspomnień.

Wraz z kolejnym headlinerem organizatorzy Tauron Nowa Muzyka poczęstowali nas dodatkowo dwoma projektami, które zasilają line-up: Skalpel oraz Low Key. Przedstawianie tego pierwszego z szacunku dla naszych czytelników sobie odpuścimy. Pod drugą nazwą natomiast, kryje się 1/2 wyżej wymienionego kolektywu — Marcin Cichy oraz wokalista Karol Wróblewski. Oboje zamieszani są w co najmniej kilka interesujących muzycznych projektów, a ich wydane pod koniec 2019 wydawnictwo Distance jak na razie zbiera ciepłe opinie. Jak wypadną na żywo? Najlepsza okazja aby się o tym przekonać pojawi się już w dniach 11-14 czerwca 2020 w Katowicach. Bilety na to wydarzenie zdobędziecie tutaj. Polecamy!