Umwelt

Up to Date Festival ogłasza pierwszych artystów

Po pierwszej zapowiedzi Up to Date Festival, obejmującej koncert otwarcia, przyszedł czas na skład głównych festiwalowych dni.

W tym roku fani elektroniki powinni czuć się wyjątkowo rozpieszczeni, ponieważ białostocki festiwal obchodzi 10 urodziny. Pierwsze nazwiska artystów, których usłyszymy we wrześniu na Stadionie Miejskim w Białymstoku tylko potwierdzają to, czego można się było spodziewać – nikt nie powinien czuć się zawiedziony.

Wyliczankę warto zacząć od wykonawców powracających do stolicy Podlasia: Legowelt ze swoim live’em jako GLADIO, czyli jednym z jego wczesnych aliasów; Dopplereffekt, legendarny duet electro prosto z Detroit oraz Umwelt, jeden z najbardziej płodnych francuskich producentów elektroniki.

W pierwszy weekend września w podziemiach Stadionu Miejskiego będzie czekać na nas dużo więcej. Przede wszystkim na uwagę zasługuje booking legendarnego producenta oraz DJ-a, Mike’a Parkera. Nie miał on zbyt wielu okazji, żeby występować nad Wisłą, a jego wpływ na współczesną scenę techno jest nieoceniony. Na Up to Date wystąpi też Milena Głowacka (w formule live), producentka polskiego pochodzenia zamieszkała w Islandii oraz Desroi, który w zeszłym roku wydał debiutancką EP-kę w labelu Avian należącym do tytana techno Shifted.

Pierwszą pulę artystów tworzą też Sega Bodega, IC3PEAK, Ceephax Acid Crew, Lone b2b Special Request oraz Sokół.