Organizatorzy krakowskiego Unsoundu po raz trzeci dają znać o aktualizacji line-upu tegorocznej edycji imprezy. Do dotychczas ogłoszonych artystów dołączył kolejny skład liczący 45 nazw z polski i świata. Ze względu na poważne zagęszczenie znanych już gości festiwalu, pojawił się również harmonogram występów, który pozwoli wszystkim zainteresowanym zaplanować dokładnie pobyt w Krakowie i przygotować dodatkowy czas dla wykonawców, których poznamy podczas ostatniego rzutu, w najbliższych tygodniach.

Zacznijmy od gości z zagranicy. Wśród nich organizatorzy wyróżnili m.in. przedstawicieli z Europy Wschodniej. Będą to rosyjskie dj-ki Anastasia Kristensen oraz Inga MauerSlava Lepsheev znany jako twórca kijowskiego rave’u Cxema, również pochodzący z Ukrainy Konakov, a także znana fanom Unsoundu Olivia, która wystąpi na jednej scenie z Ronem. W mocnym składzie zaprezentuje się również Wielka Brytania. Wystąpią m.in. Richard Skelton Laura Cannell, a w potrójnym b2b zaprezentują się PeverelistKowton Batu. Będzie można usłyszeć także MM, współzałożyciela Her Records oraz londyńską raperkę Flohio. Przyjemność dla ucha, jak i dla oka sprawią natomiast Lenark Artefax z labelu UIQ oraz Lee Gumble,  który świętować będzie premierę swojego albumu Mnestic Pressure, wydanego nakładem Hyperdub. Jeżeli już o tym labelu mowa, warto wspomnieć o południowoafrykańskim projekcie Okzharp wraz z którym na scenie pojawi się wokalistka Manthe Ribane.

Podobnie imponująco prezentuje się lista zaproszonych rodaków. Przykładem niech będzie industrialny projekt  Maoupy  Mazzocchettiego, który zagra dla publiczności autorski live-act oraz Mchy i Porosty współpracujące m.in. z projektem Brutaż. Dla tych, którzy będą chcieli potańczyć do najlepszych klubowych selekcji, na festiwalu zagrają m.in. Eltron John, polsko-brytyjski Naked czy warszawska dj-ka VTSS.

Ciekawą odskocznią od festiwalowej gorączki może być koncert Jima C. Nedda i Palm Wine, tworzących kolumbijską muzykę tworzoną na tzw. soundsystemach Picó – kojarzonych ze stylem wymyślonym przez ulicznych artystów z Afryki czy Afro-larynosów. Występ będzie związany z pokazem filmu dokumentalnego „PICÓ: Un parlante de Africa en America” autorstwa włoskiego duo Invernomuto.

Pełny line-up oraz harmonogram imprezy znajdują się na stronie wydarzenia. Ruszyła już również sprzedaż biletów na konkretne wydarzenia w ramach Unsound.