700 Bliss

Unsound 2019 doładowany trzecim ogłoszeniem

Nieuchronnie zbliża się moment wielkiej wojny na F5 czyt. start sprzedaży biletów na pojedyncze wydarzenia festiwalu Unsound. To już w przyszłym tygodniu, więc i na zachętę na powierzchnie wypłynęło trzecie ogłoszenie artystów. No i jak tu się potem dziwić, że w chwili dropu serwery pękają w szwach…

Jednym z głównych punktów programu z miejsca staje się muzyczny powrót do absolutnego serialowego hitu tego roku – Czarnobyla produkcji HBO. Unsound to dla Hildur Guðnadóttir nie pierwszyzna, a tym razem zagłębimy się z nią w świat soundtracków: z Samem Slaterem i Chrisem Watsonem u boku zbudują soniczne doświadczenie z post-industrialnym klimatem w opuszczonym budynku, który służył niegdyś za magazyn. Tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że nie ratuje nas nawet zakupiony karnet – trzeba zgarnąć osobny bilet.

Co jeszcze? 700 Bliss aka wspólny, eksperymentalny projekt DJ Haram i Moor Mother, których zeszłoroczną EP-kę Spa 700 ze świetnym “Ring The Alarm” ciągle mamy z tyłu głowy; b2b z brazylijskim rodowodem, czyli Badsista i Cashu; wrzucona w 2019 rok tradycja muzyczna Jawy od Uwalmassa; niezawodny DJ Python czy przeróżne unikalne projekty, np. Symfonia Fabryki Ursus Live w wykonaniu Orkiestry Ursus i Dominik Strycharski Core. Całość tradycyjnie niżej.

Z pozostałych ważnych informacji – bilety trafią do sprzedaży we wtorek, 20 sierpnia. Wcześniejsze ogłoszenia możecie sprawdzić tutaj i tutaj. Polecamy śledzić festiwalowe kanały socialowe w oczekiwaniu na godzinę. My zaczynamy rozgrzewać palce.

Trzecie ogłoszenie Unsound 2019:

700 Bliss (US) ○ Badsista b2b Cashu (BR) ○ Balázs Pándi & Mikołaj Trzaska (HU/PL) ○ Bambounou b2b Lutto Lento (FR/PL, world premiere) ○ Bartosz Kruczyński & Poly Chain (PL/UA) ○ Burnt Friedman & João Pais Filipe (DE/PT, world premiere) ○ DJ Python (US) ○ Dominik Strycharski Core + Orkiestra Ursus present URSUS Symphony Live (PL, world premiere) ○ FOQL & Edka Jarząb present Mother Earth’s Doom Vibes (PL) ○ HHY & The Kampala Unit present Omutaba Lithium Blast (PT/UG) ○ Hildur Guðnadóttir presents Chernobyl feat. Chris Watson & Sam Slater (IS/UK, world premiere) ○ Klein presents Lifetime (UK) ○ Kwartludium (PL, world premiere) ○ Lady Lykez & Scratchclart (UK) ○ Lotto (PL) ○ Lyra Pramuk (US/DE, world premiere) ○ Mentos Gulgendo (PL) ○ Muqata’a (PS) ○ Niemy Dotyk (PL) ○ Opla (PL) ○ Piotr Kurek (PL) ○ Roly Porter & MFO present Kistvaen feat. Katarzyna Smoluk-Moczydłowska, Agata Harz & Barbara Wilińska (UK/DE/PL) ○ Rudeboyz (ZA) ○ Uwalmassa (ID) ○ Zamilska (PL) ○ Zvanai (PL)

Nowe nabytki sekcji dyskusyjno-panelowej znajdziecie na stronie festiwalu.