Trzy nowe nazwy na Open’erze 2016

W błyskawicznym tempie rozrasta się tegoroczna edycja Open’era. Zaledwie tydzień temu Mikołaj Ziółkowski na antenie radiowej Trójki ogłaszał świetną paczkę artystów z Tame Impala na czele, a już dzisiaj całe Open’erowe grono powiększyło się o kolejne imponujące nazwy. At the Drive-In, The Last Shadow Puppets oraz LCD Soundsystem dołączają do imponującego programu festiwalu piętnastej edycji gdyńskiej imprezy.

Dzisiejsze programowe nowości zdecydowanie można spiąć klamrą kultowych powrotów. Pierwsza nazwa z tego zestawu ucieszy na pewno fanów cięższego, gitarowego grania. At the Drive-In w naszym kraju ostatni raz grali jeszcze w XX wieku, a ich Openerowy koncert zgra się z premierą ich nowego, pierwszego od 15 lat albumu.

Połączone siły Alexa Turner’a i Milesa Kane’a, czyli The Last Shadow Puppets to równie wyczekiwany powrót, tym razem jednak nieco krótszy, bo od debiutu i jednocześnie zamykającego obecną dyskografię grupy krążka The Age of the Understatement minęło 8 lat. James Murphy i jego LCD Soundsystem konsekwentnie wskakują na góry plakatów największych tegorocznych festów na świecie, jak widać nie inaczej będzie z polskim Open’erem.

Pełne, 4-dniowe karnety na tegoroczną imprezę są obecnie dostępne w cenie 549 PLN w sklepie AlterArt.