Toro y Moi w nowym projekcie PLUM, publikuje utwór “New Globe”

Chaz Bundick, znany głównie od przebojowej strony – projektu Toro y Moi -, ogłosił dziś, że startuje z nowym projektem. Nazwany PLUM, nowy pomysł Amerykanina jest zwrotem ku stylistyce ambientowej. W związku z nowym aliasem, artysta opublikował również pierwszy utwór, zatytułowany “New Globe”. Utwór ukazał się również na kasecie, stając się częścią serii wydawnictw “Modern New Age” prowadzonej przez wytwórnię Leaving Records.

Najnowsza, a zarazem debiutancka kompozycja PLUM, to swego rodzaju kontrolowany chaos. Słyszalnie syntetyczny i zimny, przy tym mocno zabrudzony i opierający się przede wszystkim na wibrującym pogłosie. Przewaga wysokich tonów i ich falowanej struktury sprawia wrażenie jednego, osłupiającego strumienia, przywodzącego na myśl  wyłącznie niesiony przez taflę wody, pochodzący z oddali sygnał, zapętlany i modulowany tak, że w końcu staje się mantrą. Niecałe 8 minut przeszywającego na wskroś transu.

Do tej pory Bundick działał także w wyżej wymienionym projekcie Toro y Moi, ale również jako Les Sins. Ostatni wydany przez niego album, Live From Trona, ukazał się w sierpniu tego roku.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed