Niecałe trzy lata minęły od premiery Picture You Staring, udanego sofomora TOPS, a w otoczeniu zespołu dalszy ciąg zmian. Wtedy z zespołem rozstał się Thomas Gillies (obecnie realizujący swoje pomysły w ramach Exit Someone u boku June Moon), natomiast tym razem premierę poprzedziła przeprowadzka. Funkcjonujący obecnie jako trio zespół przeniósł się do Kalifornii, aby skorzystać z dobrodziejstw jednej z posiadłości w tamtejszym Glendale. W tych zapewne przyjaznych okolicznościach powstał album Sugar at the Gate, który w całej okazałości ukaże nam się 2 czerwca za pośrednictwem Arbutus Records.

Wokalistka Jane Penny stwierdziła, że przeprowadzka z Kanady do Los Angeles była częścią ich nastoletniego marzenia, które teraz udało się spełnić: “To był także pierwszy moment, kiedy w trakcie nagrań mieliśmy tyle przestrzeni. Podjęłam się tej przeprowadzki jako wyzwania, żeby zmierzyć się z robieniem muzyki, o której wiem, że jest prawdziwa i zawiera szczere emocje”. Namiastkę wpływu kalifornijskiego słońca można znaleźć w nowym, zalatującym Fleetwood Mac singlu “Petals”, do znalezienia poniżej.

Dosłownie chwilę po premierze albumu, bo 11 czerwca, TOPS po raz pierwszy zawitają do Polski. Wystąpią w warszawskiej Cafe Kulturalna w ramach urodzin agencji Distorted Animals. Bilety można dorwać za pośrednictwem Going.

Sugar at the Gate:

01 Cloudy Skies
02 Further
03 Petals
04 Dayglow Bimbo
05 Marigold & Gray
06 Cutlass Cruiser
07 Hours Between
08 I Just Wanna Make You Real
09 Seconds Erase
10 Topless