Macierzysty zespół Tima Darcy’ego, Ought, można bez cienia wątpliwości określić mianem jednego z najciekawszych gitarowych projektów ostatniej dekady. Frontman Kanadyjczyków postanowił jednak zrobić sobie przerwę od post-punkowej, surowej estetyki, znanej ze świetnych More than Any Other Day i Sun Coming Down. W zamian ma dla nas nie mniej interesującą propozycję, której pierwszym przejawem jest „Tall Glass of Water”.

Darcy tym razem prezentuje się w wersji bardziej dynamicznej i nonszalanckiej – w ciągu pierwszej minuty trudno nie przywołać The Strokes i brzmienia nowojorczyków z okresu Is This It i Room on Fire. Narracja prowadzona przez Kanadyjczyka obraca się wokół filozoficznego pytania „If at the end of the river, there is more river, would you dare to swim again?”, na które błyskawicznie odpowiada sobie sam autor: „Yes, surely I will stay, and I am not afraid. I went under once, I’ll go under once again.”.

Na wspomnianym singlu oczywiście się nie skończy. Longplay Saturday Night pojawi się 17 lutego, zasilając portfolio Jagjaguwar. Z dużym prawdopodobieństwem pozostałe dziewięć utworów będzie podlane bardzo podobnym sosem, więc jeśli przekonał was „Tall Grass of Water”, to datę możecie śmiało zaznaczać w kalendarzu.

tim-darcy-saturday-night

Saturday Night:
01 Tall Glass of Water
02 Joan Pt 1, 2
03 You Felt Comfort
04 Still Waking Up
05 First Final Days
06 Saturday Night
07 Found My Limit
08 Saint Germain
09 What’d You Release?
10 Beyond Me