W nadchodzący piątek wrocławska publiczność będzie miała okazję do alternatywnego rozpoczęcia weekendu – nasz zaprzyjaźniony kolektyw regime zaprasza Was do klubu UFF, w którym postawi na spójne połączenie muzyki i sztuk wizualnych. Wszystko w ramach startującego cyklu imprez „Str8 from the Dungeon”.

Ideę w głównej mierze tworzy zjawisko odkrywania nowych artystów, których brzmienia wpisują się w gatunki takie jak ambient, downtempo czy nawet shoegaze. Na pierwszy ogień idzie Tomasz Bednarczyk z solowym projektem New Rome – jego live act obejmie utwory z albumu Nowhere, jak i dotąd niepublikowane kompozycje. Z gwiazdą wieczoru zostanie skonfrontowana twórczość duetu Squid (Kuba Łakomy i Tomasz Grządkowski), czyli nieco chaotyczne połączenie gitary, perkusji i elektroniki. W świat ambientu zabiorą Tracks and Recreation, czyli nowy projekt Moniki Nowak i Jakuba Kasperkiewicza, artystów mocno powiązanych z kulturalnym życiem Wrocławia.

Oprócz tego w UFF odbędzie się premiera etiudy „LOOP”, autorski projekt młodych twórców związanych z kolektywem – „To, co sprawia że film jest dla nas naturalnie przyswajalny to z pewnością fakt, iż jego projekcje oglądamy każdej nocy. Co gdy przestaniemy odróżniać film od snu, a sen od rzeczywistości? Taką drogą zapragnęliśmy wprowadzić widza w naszą wizję”, zapowiada Jędrzej Zator, jeden z filmowców.

18 listopada, UFF (Nankiera 1)