Fani nieoczywistego popu, odważnych studyjnych zabiegów oraz ironicznych sztuczek w muzyce mogą już zacierać ręce w kontekście jednej z jesiennych premier. Za intrygująco barwną i pełną uroczego sarkazmu płytową zapowiedź odpowiedzialna jest Annie Clark. Komicznie zorganizowanej konferencji (do obejrzenia na Facebooku artystki) towarzyszy długo wyczekiwana informacja o następcy krążka St. Vincent z 2014 roku.

Wydawnictwa pt. Masseduction będziemy mogli posłuchać już za nieco ponad miesiąc – longplay ujrzy światło dzienne 13 października. Wraz z zapowiedzią na świecznik został także rzucony nowy fragment z nadchodzącego materiału. Utwór “Los Ageless” zdradza zupełnie odmienny klimat w stosunku do znanego nam już “New York”, a zarazem jest znakomitą kontynuacją stylu Annie, który poznawaliśmy już we wcześniejszych latach. Mamy zatem do czynienia z wirującym szaleństwem na bazie kuriozalnych syntezatorów, intrygującego wokalu i charakterystycznych dla Amerykanki fikuśnych gitar.

Promocji Masseduction towarzyszyć będzie trasa koncertowa, która w tym momencie opiera się o parę występów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kilka dni po premierze St. Vincent zagra m.in. w Berlinie, Londynie i Brukseli.

Masseduction:

01 Hang on Me
02 Pills
03 Masseduction
04 Sugarboy
05 Los Ageless
06 Happy Birthday, Johnny
07 Savior
08 New York
09 Fear the Future
10 Young Lover
11 Dancing with a Ghost
12 Slow Disco
13 Smoking Section