The Roots

Pohoda ogłasza The Roots jako headlinera edycji 2019

Spoglądając na line-upy flagowego wydarzenia muzycznego u naszych południowych sąsiadów, od kilku lat zauważyć można pewną prawidłowość. Jest nią obecność niespodziewanej, a zarazem bezapelacyjnie kozackiej nazwy z szeroko pojętego świata hip-hopu. Popatrzcie sami: ostatnie edycje to choćby DJ Shadow, Flying Lotus, a przy okazji tegorocznej odsłony Danny Brown. Wizyta tego ostatniego w Europie trwała zresztą podobnie długo, co lot w dwie strony do Stanów. Pierwszego dnia gig na Słowacji, drugiego Roskilde, koniec tematu. No, ale jest to kolejny dowód na to, że Pohoda w hip-hopowym kontekście nie idzie na łatwiznę. Sytuacja nie ulegnie zmianie w 2019 roku. Zamiast zbierać raperów będących aktualnie w trasie po Starym Kontynencie, organizatorzy wystrzelili kolejny nieoczywisty, acz potężnego kalibru pocisk. W Trenczynie wystąpią The Roots, którzy dołączają tym samym do ogłoszonej wcześniej Lykke Li.

The Legendary Roots Crew. Na tym w zasadzie można by zakończyć, bo chyba wszystko o jednej z najistotniejszych grup w historii gatunku zostało już powiedziane. Co prawda ostatnio Black Thought albo freestyluje, albo wypuszcza strumienie myśli w postaci solowego materiału, a Questlove produkuje się na Twitterze, ale wspólny występ całej ekipy zwiastuje ogień. Tak przynajmniej było sześć lat temu, podczas ostatniej wizyty ekipy nazwanej przez Jimmy’ego Fallona “the best band in the world” w Polsce. Od tamtej pory udało mi się zaliczyć kilka(set?) koncertów, a poniższy występ nadal znajduje się w prywatnym top 5. I to raczej bliżej jedynki, niż piątki. Niech to posłuży za malutką rekomendację.

Pohoda odbędzie się pomiędzy 11 a 13 lipca, a bilety w cenie 99 euro dostępne są tutaj. Jesteśmy ciekawi, czy podobnie jak w mijającym roku doczekamy się współpracy między słowacką imprezą a OFF Festivalem. Łączona wejściówka na oba wydarzenia to było coś, nie obrazilibyśmy się na powtórkę.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed