Schoolboy Q: By Any Means

Schoolboy Q do samego końca nie odpuszcza promocji swojego nowego albumu. Wczoraj wieczorem w internecie pojawił się jego najnowszy kawałek, “By Any Means”, do którego powstał również blisko 9 – minutowy klip. Utwór jest trzecią propozycją rapera pochodzącą z zapowiedzianego na 8 lipca, najnowszego albumu pt. Blank Face. Wcześniej, w tym roku poznaliśmy dwa inne single, mroczny i chłodny “Groovy Tony” oraz “THat Part”, stworzony we współpracy z Kanye Westem.

Nowy klip autorstwa Jacka Begarta i szefa wytwórni Top Dawg Ent., Dave’a Free, to mała podróż po realiach życia amerykańskiego przedmieścia. Obraz rozpoczyna widok Schoolboy’a i jego kolegów szlajających się po swojej dzielnicy. Sielankę psuje jednak pojawienie się policji, która rozpędza chłopaków do swoich domów. Grupa Schoolboya zostaje jednak ze swojego wyrzucona przez matkę jednego z kolegów. Grupa wsiada więc do samochodu i wyrusza w miasto. Tu, blisko 6-tej minuty, rozpoczyna się utwór. Q opowiada w nim o swojej codzienności, przedstawiając siebie jako archetyp gangsta – rapera. W tekście, oprócz faktycznej prozy życia autora, mowa o tym, że on sam nie przejmuje się przeciwnościami, idąc przed siebie pewnym krokiem.

W tym tygodniu poznaliśmy także pełna tracklistę nadchodzącego krążka. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Anderson .PaakSZA, wspomniany już Kanye WestMiguelVince Staples oraz najnowszy nabytek Top Dawg, Lance Skiiiwalker. Lista utworów poniżej.

Blank Face:

1. Torch
2. Lord Have Mercy
3. THat Part (feat. Kanye West)
4. Groovy Tony / Eddie Kane (feat. Jadakiss)
5. Kno Ya Wrong (feat. Lance Skiiiwalker)
6. Ride Out (feat. Vince Staples)
7. Whateva U Want (feat. Candice Pillay)
8. By Any Means
9. Dope Dealer (feat. E-40)
10. John Muir
11. Big Body (feat. Tha Dogg Pound)
12. Neva Change (feat. SZA)
13. Str8 Ballin
14. Black Thoughts
15. Blank Face (feat. Anderson .Paak)
16. Overtime (feat. Miguel & Justine Skye)
17. Tookie Knows II (feat. Traffic & TF)

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed