Po raz czternasty miasto Kraków zaprasza w swoje progi na festiwal Sacrum Profanum. Przez lata impreza ta urosła do rangi jednego z najbardziej eklektycznych wydarzeń muzycznych w tej części Europy, skutecznie łącząc ze sobą kulturę wysoką z ambitnymi projektami szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. W praktyce oznacza to, że właśnie na scenach Sacrum Profanum zobaczyć mogliśmy do tej pory jednocześnie Aphex Twina czy Kraftwerk, jak i Kronos Quartet lub frankfurcki Ensemble Modern.

Tegoroczna edycja rusza już w sobotę, pierwszego dnia października i potrwa równy tydzień. Wśród zaproszonych gwiazd nie sposób nie zwrócić uwagi na Mike’a Pattona, wokalistę Faith No More, który w Krakowie zagra dwukrotnie. Najpierw, 7 października wraz ze skrzypkiem Eyvindem Kangiem i miejscową orkiestrą Sinfonietta Cracovia zaprezentuje materiał z albumu Virginal Co-Ordinates, a dzień później zamknie swoim koncertem cały festiwal, grając muzykę Luciano Berio. Poza wspomnianymi wydarzeniami, przez cały tydzień na terenie całego miasta rozgrywały się będą inne, niemniej awangardowe projekty, wystawy i panele, które w swym założeniu mają zmienić tradycyjne pojmowanie muzyki XX wieku.

Tym, którzy równie jak my, są zainteresowani czym jeszcze chce zaskoczyć Sacrum Profanum polecamy ten link. Na stronie organizatora dostępny jest szczegółowy program festiwalu oraz karnety i bilety na poszczególne koncerty.