Run The Jewels zapowiadają “RTJ3”; publikują “Legend Has It”

Uzasadnione domysły, które snuliśmy od początku tego roku w końcu nabrały realnego kształtu – Run The Jewels oficjalnie zapowiedzieli wydanie trzeciego w swoim dorobku studyjnego albumu, zatytułowanego RTJ3. Do współpracy zaprosili takie nazwiska jak Danny Brown, Kamasi Washington czy Boots.

Premiera będzie miała miejsce 13 stycznia – wtedy wydawnictwo trafi na sklepowe półki w Północnej Ameryce, tydzień później docierając na rynek międzynarodowy. Oprócz możliwości nabycia formatów CD i LP, materiał będzie udostępniony do darmowego pobrania.

W celu zaostrzenia apetytu duet podzielił się okładką (powyżej), tracklistą oraz kolejnym – po “Talk to Me,” “Panther Like a Panther (I’m the Shit),” i “2100.” – singlem, zatytułowanym “Legend Has It”. Wyprodukowany przez El-P we współpracy z Little Shalimarem i Wilderem Zobym jak zwykle nie prezentuje niczego, do czego moglibyśmy się przyczepić. Wypada przyłączyć się do pozornego tłumu, który w przerwie od nawijki skanduje “RTJ!” i niecierpliwe czekać na styczeń.

Poniżej pełna tracklista RTJ3:

01 Down (ft. Joi Gilliam)
02 Talk to Me
03 Legend Has It
04 Call Ticketron
05 Hey Kids (Bumaye) (ft. Danny Brown) -> wyczuwamy s z t o s a
06 Stay Gold
07 Don’t Get Captured
08 Thieves! (Screamed the Ghost) (ft. Tunde Adebimpe)
09 2100 [ft. Boots]
10 Panther Like a Panther (Miracle Mix) (ft. Trina)
11 Everybody Stay Calm
12 Oh Mama
13 Thursday in the Danger Room (ft. Kamasi Washington) -> tutaj też
14 Report to the Shareholders/Kill Your Masters