RUN DMC z Grammy za całokształt twórczości

Tegoroczna gala rozdania nagród Grammy będzie miała spore znaczenie dla fanów rapu. Stanie się to za sprawą przyznania nagrody za całokształt twórczości  RUN DMC, o czym informuje serwis The FADER. To nie pierwsze tego typu wyróżnienie dla nowojorczyków – w 2009 roku zostali włączeni do Rock & Roll Hall Of Fame, jako druga grupa rapowa (pierwszą był Grandmaster Flash and the Furious Five).

Decyzję o przyznaniu nagrody skomentował Neil Portnow, CEO The Recording Academy: Każdego roku Akademia czuje się uprzywilejowana, mogąc uhonorować artystów, którzy włożyli niebagatelny wkład w rozwój przemysłu muzycznego i dziedzictwa kulturowego. W tym roku mamy niezwykle utalentowaną i błyskotliwą grupę uhonorowanych. Ich niezwykłe osiągnięcia, wkład i kunszt będzie inspirował i miał wpływ na przyszłe pokolenia.

RUN DMC to nie jedyni nagrodzeni podczas tegorocznych Grammy’s. Na identyczne wyróżnienie zasłużyli również Celia Cruz, Earth Wind & Fire, Herbie Hancock, Ruth Brown, Jefferson Airplane,John Cage, oraz Linda Ronstadt. Gala, już pięćdziesiąta ósma, odbędzie się piętnastego lutego o godzinie 20 czasu nowojorskiego.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed