Open'er Festival 2018 fot. Radosław Kaźmierczak

Poznaliśmy pierwszych artystów przyszłorocznego Open’er Festival

Mikołajki od kilku lat kojarzą mi się jednoznacznie — pierwsze ogłoszenia bookingów przyszłorocznych festiwali. Nie inaczej jest z największym z nich. Jego głównodowodzący, Mikołaj Ziółkowski, rok rocznie wciela się w postać św. Mikołaja i w tym okresie obdarowuje licznych fanów Open’er Festival muzycznymi prezentami.

Nie inaczej jest w tym roku, mimo nieco przyśpieszonego terminu. Dzisiaj w południe Alter Art podał pierwszych artystów (dokładnie trzech), zasilających skład przyszłorocznej, siedemnastej edycji festiwalu. Chyba najbardziej cieszy nas obecność Travisa Scotta, który po wydaniu udanego psy-rapowego Astroworld rusza w światową trasę. Ta nie ominie kraju nad Wisłą, do którego wraca po dwóch latach przerwy – w 2017 pojawił się na innym festiwalu organizowanym przez tę samą agencję – Kraków Live.

Pozostałymi artystami są brytyjska pop-rockowa kapela The 1975 oraz amerykanie z Greta Van Fleet, o których słyszeliście już pewnie niejednokrotnie, niekoniecznie w pozytywnym kontekście. Dla tych drugich będzie to debiut, jeżeli chodzi o występy w Polsce. Panowie ruszają w swoją pierwszą światową trasę po wydaniu debiutanckiego Anthem for Peaceful Army, wydanego dla Lava Records. Ci pierwsi natomiast odwiedzają nas regularnie, a frekwencja na ich koncertach nigdy nie spada poniżej zadowalającego poziomu. W tym roku nakładem Polydor Records ukazał się ich trzeci studyjny długograj, A Brief Inquiry Into Online Relationships.

Przypominamy, że przyszłoroczna edycja Open’er Festival odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2018, a bilety są w sprzedaży od jakiegoś czasu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed